کد خبر: ۳۵۰۷۵
|
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

نسخه جدید One UI Watch با ویژگی‌های تناسب اندام و ردیابی خواب بهتر معرفی شد

سامسونگ در این به‌روزرسانی روی خواب، ابزارهای تناسب اندام هوشمندتر و ویژگی‌های ایمنی بهبود یافته تمرکز کرده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»سامسونگ اولین جزئیات مربوط به به‌روزرسانی آینده سیستم عامل One UI 5 Watch را اعلام کرد که اواخر سال جاری برای گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 منتشر خواهد شد که هر دو در حال از Wear OS 3 پشتیبانی می‌کنند.

طبق گزارش SamMobile، سیستم عامل One U‌I 5 Watch احتمالاً در کنار Wear OS 4 عرضه خواهد شد و از نظر ارتقاء و ویژگی‌های جدید، سامسونگ می‌گوید که بر بهبود سه جنبه اصلی تجربه کاربری آن تمرکز کرده است: خواب، ابزارهای تناسب اندام هوشمندتر و ویژگی‌های ایمنی بهبود یافته.

ویژگی‌های جدید One UI 5 Watch

سامسونگ امیدوار است تا از طریق به‌روزرسانی One U‌I 5 Watch، بتواند استراحت شبانه خوبی را برای کاربران گلکسی واچ ارائه کند و برای رسیدن به این هدف، تلاش‌های خود را روی سه عنصر کلیدی متمرکز کرده است:

  • درک الگوهای خواب شخصی از طریق یک رابط کاربری جدید Sleep Insights که امتیاز خواب کاربر و یک تصویر کلی از آن را همراه با معیارهایی در مورد زمان خروپف، سطح اکسیژن خون و مراحل خواب ارائه می‌کند
  • ایجاد عادات سالم از طریق Sleep Coaching. با One UI 5 Watch، کاربران ساعت‌های گلکسی می‌توانند مستقیماً و بدون نیاز به اتصال با گوشی، از روی مچ دست خود به Sleep Coaching دسترسی داشته باشند.
  • ایجاد محیطی مناسب برای خواب از طریق اتصال بهتر بین ساعت‌های گلکسی و دستگاه‌های سازگار با SmartThings. با این وجود، دستگاه‌های هوشمند بیشتری به پارامترهای حالت خواب کاربر واکنش نشان می‌دهند.

دومین ارتقای بزرگ One UI 5 Watch، به فعالیت‌های تناسب‌اندام مربوط می‌شود. سامسونگ قصد دارد تا با ارائه یک Heart Rate Zone شخصی‌سازی شده جدید، و ابزارهای مناسب دویدن، ساعت‌های گلکسی را به دستیاران مناسبی برای تناسب اندام تبدیل کند. Heart Rate Zone می‌تواند قابلیت‌های فیزیکی فردی را تجزیه‌و‌تحلیل کند و پنج سطح مختلف از تمرین مانند چربی سوزی، کاردیو و تمرین سخت را تنظیم کند.

از جمله ویژگی‌های جدید دیگر می‌توان به سیستم SOS به‌روز شده اشاره کرد که ارتباط مستقیم با شماره تلفن اضطراری را امکان‌پذیر می‌کند و اطلاعات مکان و پزشکی کاربر را ارسال می‌کند. همچنین برای ایمن‌تر کردن ساعت‌های گلکسی، گزینه تشخیص سقوط در One UI 5 Watch به‌طور پیش‌فرض برای کاربران 55 ساله یا بالاتر فعال است.

One UI 5 Watch برای تست بتا در دسترس کاربران گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 قرار خواهد گرفت. با این وجود، هنوز مشخص نیست که این برنامه بتا در دسترس چه کاربرانی قرار می‌گیرد.

منبع:دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی