کد خبر: ۳۵۱۱۳
|
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

به 6 نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی با توان دانش‌بنیان‌ها پاسخ داده می‎شود

کاهش مصرف آنتی بیوتیک در حوزه سلامت و محرک رشد و سلامت دام و طیور؛ یکی از اهدافی است که به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند محقق خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف ارتقای مصرف جایگزین‌های آنتی‌بیوتیک در حوزه دام و طیور و تامین نیاز کشور، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی اقدام به انتشار فراخوانی برای جذب ظرفیت‌های دانشی و تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان کرده است.

در این فراخوان اعلام شده که از طرح‌های پیشنهادی شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای تولید بار اول و تجاری‌سازی و توسعه بازار مطابق 6 نیاز فناورانه در اولویت، حمایت خواهد شد.

بر همین اساس تولیدات فناورانه در حوزه‌های موثر در محرک رشد و سلامت در دام و طیور همچون «پری بیوتیک‌ها»، «اسیدهای ارگانیک»، «آنزیم‌های تجزیه کننده پلی ساکارید ها»، «غیرنشاسته‌ای(فیتازه و آنزیم‌های سلولیتیک)» و تولیدات سلامت محور مانند «فاژ ترابی»، «پپتیدهای ضدمیکروبی» مورد حمایت قرار می‌گیرد.

شاخص‌های اصلی برای حمایت از طرح‌ها شامل «عمق دانشی در حوزه زیست فناوری با هدف کاهش بار هزینه های درمان در حوزه سلامت»، «عمق دانشی در حوزه زیست فناوری با هدف ارتقا رشد و سلامت دام و طیور»، «برخورداری از TRL قابل قبول»، «برخورداری از بازار صارداتی» و «برخورداری از زیرساخت تولیدی و یا امکان همکاری با شرکت های دارای خط تولید» می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر تا 15 خرداد 1402 فرصت دارند به این آدرس مراجعه کنند.

به 6 نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی با توان دانش‌بنیان‌ها پاسخ داده می‎شود

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی