کد خبر: ۳۵۱۲۷
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 اردیبهشت 1402

ارزش بیت‌کوین و اتریوم سقوط می‌کند؟

قیمت بیت‌کوین و اتریوم کاهش می‌یابد زیرا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بحبوحه فروش اتریوم توسط بنیاد اتریوم و ویتالیک بوترین، سود ثبت می‌کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، کریپتو اعلام کرد، بازار رمزارزهای دیجیتال، سودهای قبلی به ارمغان آورده را به قرمز تبدیل کردند و در زملان نگارش این مطلب، ارزش بازار جهانی رمزارزهای دیجیتال با بیش از ۲.۶۰ درصد کاهش به ۱.۱۸ تریلیون دلار رسید و بیش از ۱۸۲ میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده در ۲۴ ساعت گذشته نقد شد.

قیمت بیت‌کوین با پنج درصد کاهش به زیر ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار رسید. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت‌کوین به ترتیب ۲۸هزار و ۴۶۸ دلار و ۲۹هزار و ۸۲۰ دلار پایین و بالاترین قیمت را ثبت کردند.

قیمت اتریوم نیز به شدت به زیر سطح ۲۰۰۰ دلار سقوط کرد. قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته بیش از هفت درصد کاهش یافت. پایین‌ترین و بالاترین قیمت ۲۴ ساعته به ترتیب ۱۸۷۰ دلار و ۲۰۱۷ دلار است.

بنیاد اتریوم و ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، با فروش بیش از ۱۵ هزار اتریوم احتمالا عامل اصلی فروش اخیر در بازار ارزهای دیجیتال است. رسانه کوین گپ گزارش کرد که آخرین فروش عمده اتریوم توسط بنیاد اتریوم و ویتالیک بوترین در نوامبر ۲۰۲۱ باعث شد که قیمت اتریوم در عرض دو ماه ۴۰ درصد کاهش یابد.

به نظر می‌رسد که قیمت بیت‌کوین به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه سقوط می‌کند زیرا الگوی شکل گرفته، ضعف و احتمال زیاد اصلاح را نشان می‌دهد. علاوه بر این، میانگین متحرک ۲۰ روزه در حال عبور از زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه است. قیمت بیت‌کوین برای حرکت صعودی باید ۲۹.۲ هزار دلار را پس بگیرد و بالاتر از سطح ۲۸.۴ هزار دلار را نگه دارد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۸۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۱۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۶ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶.۹۱ میلیارد دلار است که ۱۶.۱۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۵۷ میلیارد دلار است که ۶.۹۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۲.۶۴ میلیارد دلار است که ۸۸.۴۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۹:۵۱ دقیقه به وقت شرقی) این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۸ هزار و ۹۵۵.۹۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۳ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۰۳.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۲ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۶ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۲۳.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۴۷ درصد افزایش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۴۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۸۲ درصد کاهش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۳۸۱۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۸ درصد کاهش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۷۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۴ درصد کاهش

۹- سولانا

قیمت: ۲۱.۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۱۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۷۷ درصد کاهش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۵.۶۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۴ درصد کاهش

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی