کد خبر: ۳۵۱۳۳
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۴

ارتقای استحکام کفپوش‌های کاربردی در صنایع

نانوذرات؛ تحمل فشار و مقاومت در برابر سایش کف‌پوش‌های بتنی را چند برابر کردند.

به گزارش «نبض فناوری»، بتن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که به عنوان ماده اولیه در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال از این محصول در ساخت کفپوش‌های بتنی به عنوان یک پوشش جدید در شکل‌ها و ضخامت‌های مشخص برای کفسازی پارک‌ها و معابر شهری و صنعتی استفاده می‌کنند.

خاصیت مهم و اصلی این نوع از کفپوش‌های بتنی ضد سایش بودن و مقاومت بالا در مقابل تغییرات جوی است. برای ساخت این نوع از کفپوش‌ها از سیمان، آب، سنگدانه و چسب بتن استفاده می‌شود. اما برای بهبود خواص این محصول، مواد افزودنی نیز به آن می‌افزایند.

یکی از مواد افزودنی نانوذرات هستند که با توجه به خواص ناشی از ابعاد بسیار ریز می‌توانند خواص بتن از جمله مقاومت سایشی را افزایش دهند. این نوع از کفپوش‌ها در «کفسازی صنعتی و تزئینی»، «پارکینگ و انبار و بندرگاه»، «پارک‌ها»، «سطح معابر، پیاده‌روها و تقاطع‌ها»، «کف پله، رویه رمپ‌ها و معابر شیب‌دار» و «محوطه‌های پالایشگاهی و جایگاه‌های سوخت‌گیری» کاربرد دارند.

این کفپوش‌های بتنی حاوی نانوذرات هستند و در مقابل سایش و خمش مقاومت بالایی دارند. «مقاومت در برابر سرما، گرما و رطوبت»، «سهولت اجرا و عدم نیاز به ماشین‌آلات خاص»، «قابلیت اجرا در طرح‌های مختلف»، «قابلیت اجرا با ملات خیس یا خشک»، «ترمیم‌پذیری آسان در صورت بروز مشکل» و «قابلیت تحمل ترافیک بالا» از دیگر خصوصیات این محصول حمایت شده توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان است که در شرکت تعاونی دانش بنیان انبوه سازی مسکن بهدیس سامان امین به تولید رسیده است.

ارسال نظرات
هوش مصنوعی یک ایلان ماسک کوچک ساخت «بچه رئیس» واقعی!
در راستای توسعه بازار‌های صادراتی صورت گرفت؛ حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 خرداد 1402 چشم‌پوشی بیت‌کوین
در آخرین گزارش «آسیاتک» در کدال اعلام شد؛ رشد درآمد ارائه خدمات اینترنتی آسیاتک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
وبگردی