کد خبر: ۳۵۱۷۱
|
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

199 مرکز آزمایشگاهی مشمول قانون حمایت از دانش‌بنیان‌ها

199 مرکز آزمایشگاهی با عضویت در شبکه آزمایشگاهی راهبردی مشمول استفاده از مزایای قانون حمایت از دانش‌بنیان‌ها شدند.

به گزارش «نبض فناوری»، براساس آخرین آمار ارائه شده از مراکز آزمایشگاهی مشمول قانون دانش بنیان، 2 آزمایشگاه پیشرو ، 11 آزمایشگاه ممتاز ، 26 آزمایشگاه توانمند ، 122 آزمایشگاه فعال ، 20 آزمایشگاه آزمایشی و 18 آزمایشگاه مستعد عضویت در لیست آزمایشگاه های دانش بنیان قرار دارند.

شرکت توان، موسسه مطالعاتی پرتو بشاش دانش گستر،شرکت ایران دلکو،شرکت تولیدی و تحقیقاتی صنعتی آبسار کویر و مرکز پژوهش متالورژی رازی از جمله مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی مشمول استفاده از حمایت های قانون دانش بنیان هستند.

از دیگر مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی مشمول استفاده از حمایت های قانون دانش بنیان، شرکت پژوهشی کیمیا شنگرف پارس،شرکت مهندسین مشاور علوم و فناوری نانو مواد پارس،شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو،شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال (مپصا) وشرکت برنا کیان رستا است.

براساس این گزارش، با توجه به موافقت کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف پیشبرد و گسترش تحقیق و پژوهش کشور بر مبنای توان داخلی، برخی از خدمات آزمایشگاهی در فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان قرار گرفته‌است.

خدمات طراحی آزمون؛خدمات تولید نمونه اولیه؛خدمات آماده‌سازی نمونه آزمون ،خدمات کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی، خدمات آنالیز نمونه؛خدمات تعمیر و نگهداری وخدمات تولید نرم‌افزار‌های آزمایشگاهی از جمله خدمات آزمایشگاهی است که در فهرست کالا و خدمات دانش بنیان قرار گرفته است.

درادامه این گزارش آمده است که خدمات آموزشی، خدمات پزشکی و تشخیص طبی جزو فهرست کالا و خدمات دانش بنیان قرار نمی‌گیرند.

پیوستن برخی از مراکز آزمایشگاهی به جمع شرکت‌های دانش‌بنیان امکانات و مزایای ویژه ای از جمله بهره‌مندی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی،بهره‌مندی از حمایت‌های قانون شرکت‌های دانش‌بنیان،تخفیف‌های مالیاتی،تسهیلات لیزینگی خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی، تخفیف در خرید تسهیلات بیمه ومعافیت گمرکی را برای این شرکت ها به همراه دارد.

مراکز خصوصی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ارایه کننده این خدمات می‌توانند با ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی www.Daneshbonyan.ir (http://www.daneshbonyan.ir/) و پس از ارزیابی کارگزاران و حصول شرایط، در فهرست شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته و از مزایای آن بهره‎مند شوند.

براساس این گزارش، علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‎توانند به پایگاه اینترنتی www.daneshbonyan.ir (http://www.daneshbonyan.ir/) مراجعه کنند.

ارسال نظرات
وبگردی