کد خبر: ۳۵۱۸۸
|
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کد باز در هند ممنوع شدند

دولت هند به دلایل امنیت ملی، ۱۴ اپلیکیشن‌ پیام‌رسان از جمله بعضی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کد باز را در این کشور ممنوع کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رجیستر اعلام کرد، خبر این اقدام هفته گذشته در رسانه‌های داخلی هند به نقل از یک منبع آگاه دولتی منتشر شده بود و طبق این اخبار، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان المنت، ویکرمی، مدیافایر، بریار، بی چت، ناندباکس، کانیون، آی ام او و زنگی بر اساس دستور وزارت امور کشور هند، ممنوع شدند. ظاهرا اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی که تصور می‌رود در حملات تروریستی که مقامات قادر به رهگیری مکالمات آنها نبوده‌اند، استفاده شده‌اند، هدف این ممنوعیت قرار گرفته‌اند.

این اپلیکیشن‌ها مطابق با بخش ای ۶۹ قانون فناوری اطلاعات هند، ممنوع شده‌اند. یک سخنگوی دولت گفته بود که تروریست‌ها از اپلیکیشن‌های اعلام شده برای برقراری ارتباط بین خود استفاده می‌کردند.

آژانس‌های هندی دریافتند که این اپلیکیشن‌ها، در هند نماینده ندارند و ردیابی فعالیت‌هایی که در آنها اتفاق می‌افتد، دشوار است. این ممنوعیت نمی‌تواند از ادامه استفاده کاربرانی که قبلا اپلیکیشن‌های مذکور را دانلود کرده‌اند جلوگیری کند، اما استفاده از آنها از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ رسمی را محدود می‌کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه؛ روسیه واتس اپ را ۳میلیون روبل جریمه کرد
وبگردی