کد خبر: ۳۵۲۵۲
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

موسسان گوگل ۱۸ میلیارد دلار پولدارتر شدند

تب هوش مصنوعی به نفع موسسان گوگل شد و مجموعا بیش از ۱۸ میلیارد دلار به ثروت آنها اضافه کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد ثروت خالص لری پیج هفته گذشته به میزان ۹.۴ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۱۰۶.۹ میلیارد دلار رسید. ثروت سرگی برین ۸.۹ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۱۰۲.۱ میلیارد دلار رسید که بزرگترین رشد هفتگی از فوریه سال ۲۰۲۱ بود.

گوگل در کنفرانس سالانه طراحان خود اعلام کرد آزمایش نسخه جدیدی از موتور جست‌وجوی خود را آغاز خواهد کرد و ربات چت هوش مصنوعی خود را به شکل وسیع‌تری قابل دسترس می‌کند. این اقدام به گوگل کمک خواهد کرد برتری خود در این حوزه به شدت رقابتی را حفظ کند. ارزش سهام آلفابت (شرکت مادر گوگل) در معاملات روز جمعه نیویورک حدود یک درصد صود کرد و به رشد ۸.۶ درصدی در دو روز قبل اضافه شد.

پیج و برین که به توسعه هوش مصنوعی کمک کرده و نسبت به سالهای پیش، مشارکت بیشتری در این شرکت دارند، در میان بزرگترین برندگان سال ۲۰۲۳ بوده و هر کدام بیش از ۲۲ میلیارد دلار به ثروتشان اضافه کرده‌اند. این دو نفر به ترتیب هشتمین و نهمین فرد ثروتمند جهان هستند.

اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل هم از رونق هوش مصنوعی بی‌نصیب نمانده است. وی در استارتاپ‌های زیادی در این حوزه سرمایه گذاری کرده و درخواست‌های عمومی برای آهسته کردن سرعت تحقیقات در این زمینه را با اشاره به نگرانی‌هایی که نسبت به پیشرفت چین در فناوری وجود دارد، نادیده گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، عمده ثروت ۲۳.۶ میلیارد دلاری اریک اشمیت مربوط به سهامش در آلفابت است و او سومین سهامدار بزرگ این شرکت است. ثروت خالص اشمیت هفته گذشته ۱.۸ میلیارد دلار افزایش یافت.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی