کد خبر: ۳۵۲۵۵
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

رخنه هکرها به اطلاعات 237هزار کارمند دولت آمریکا

اطلاعات 237هزار کارمند دولت در وزارت حمل و نقل این کشور افشا شد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، منابع مطلع در روز جمعه گفتند که اطلاعات شخصی 237هزار کارمند فعلی و سابق دولت فدرال در وزارت حمل و نقل ایالات متحده افشا شده است.

این وزارت روز جمعه در ایمیلی به کنگره اطلاع داد که تحقیقات اولیه خود در مورد این مورد از نشت اطلاعات را یافته است.

وزارت حمل و نقل در بیانیه ای به رویترز گفت که این نقض هیچ سیستم ایمنی حمل و نقل را تحت تأثیر قرار نداده است. گفته نشد چه کسی ممکن است مسئول این هک باشد.

کارمندان و آژانس های فدرال در گذشته هم هدف هکرها بوده اند. دو نقض در دفتر مدیریت پرسنل ایالات متحده در سال‌های 2014 و 2015 اطلاعات حساس بیش از 22 میلیون نفر از جمله 4.2 میلیون کارمند و داده‌های اثر انگشت 5.6 میلیون نفر از این افراد را به خطر انداخت.

پیش از این هکرها با استفاده از نرم‌افزار سولارویندز و مایکروسافت به شبکه‌های طبقه‌بندی نشده وزارت دادگستری نفوذ و ایمیل‌های بخش‌های خزانه‌داری، بازرگانی و امنیت داخلی را مطالعه کردند.

این حادثه نمونه ای از حمله مجرمان سایبری بود که یک وزارت را هدف قرار دادند و اکنون سؤالاتی را در مورد پروتکل های امنیت سایبری این کشور ایجاد می کند. هکرها در ماه می 2021، بزرگترین خط لوله سوخت در ایالات متحده را هدف قرار دادند که باعث شد اپراتورها برای مدت کوتاهی آن را تعطیل کنند و باج چند میلیون دلاری را پرداخت کنند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی