کد خبر: ۳۵۲۶۴
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۸:۱۰

انتصاب دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری با صدور حکمی، «دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی» را منصوب کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات یکی از رسالت‌هایی است که معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری در حکم دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی بر آن تاکید کرده است.

بر همین اساس، با حکم روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری، محمدمهدی هادوی به عنوان دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی منصوب شد.

در حکم دهقانی خطاب به هادوی آمده است: نظر به مراتب شایستگی و تجارب به موجب این حکم، جنابعالی را به عنوان دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی منصوب می‌کنم. با توجه به اهداف عالی این معاونت و لزوم برنامه‌ریزی و تحول در ارتقاء جایگاه کشور، ماموریت‌های ویژه‌ای برای شما در نظر گرفته شده است.

در این حکم تاکید شده است: «ایفای نقش حداکثری در توسعه زیست‌بوم نوآوری، فناوری و ایجاد ظرفیت و برنامه‌ریزی برای ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان بر اساس اسناد بالادستی کشور در حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات»، «تشکیل کنسرسیوم‌های تخصصی برای بهینه‌سازی و تنوع‌بخشی به سبد حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات کشور و حل نیازهای ارزبر و گلوگاهی کشور»، «ارائه برنامه برای توسعه همکاری‌های اقتصاد محور در حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات با همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط دولتی و بازیگران بخش خصوصی با نگاه بلندمدت»، «پیاده‌سازی پروژه‌های اقتصاد محور، پیشران و استراتژیک در حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با همکاری مرکز راهبری ستادهای ویژه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان»، «ارتقاء مشارکت و همکاری نخبگان در شناسایی و حل مسایل و مشکلات حوزه ماشین‌سازی و تجهیزات با همکاری تنگاتنگ با سایر ارکان تصمیم‌ساز، تصمیم‌گیر و اجرایی دولتی و خصوصی» و «توجه جدی به نفوذ فناوری‌های تحول‌آفرین در بخش ماشین‌سازی و تجهیزات به ویژه در حوزه هوشمندسازی» از شما انتظار می‌رود.

از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در پیروی از منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست‌های دولت مردمی خواستارم.
هادوی که دکترای خوردگی و حفاظت فلزات دارد و استاد دانشگاه تربیت مدرس است؛ در کارنامه کاری خود «عضویت در هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس»، «ریاست مرکز استاندارد»، «معاونت پژوهش و نوآوری سازمان صنایع هوایی»، «عضویت اصلی و نایب رییسی هیات مدیره شرکت صنایع هواپیمایی ایران»، «عضویت در هیات مدیره شرکت عمران و مسکن اصفهان»، «ارزیاب رسمی اروپایی مدل تعالی سازمانی EFQM »، «عضویت در شورای نظام تایید صلاحیت ایران»، «عضویت در شورای سیاستگذاری و کمیته فنی جایزه ملی کیفیت ایران»، «عضویت در کمیسیون راهبردی شورای عالی استاندارد کشور»، «عضویت در شورای سیاستگذاری جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران»، «ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی» و «ریاست مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت» را دارا است.

کسب مقام اول مشترک تحقیقات کاربردی در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی، انتخاب به عنوان مدیر نمونه ملی در هفتمین جشنواره شهید رجایی و کسب رتبه سوم اختراع در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی نیز از جمله افتخارات کسب شده توسط ایشان است.

همچنین از دیگر فعالیت‌های هادوی می‌توان به «هدایت پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاهی 128 دانشجو در مقاطع تحصیلی دکترا و کارشناسی ارشد»، «انتشار 125 مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی و 1 ثبت اختراع بین‌المللی» و «تصنیف و تالیف 6 جلد و ترجمه 4 جلد کتاب» اشاره کرد.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی