کد خبر: ۳۵۲۷۰
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

هدفمند شدن پژوهش‌ها در بنیاد ملی علم ایران

بنیاد ملی علم ایران با هدف اجرای برنامه‌های هدفمند پژوهش، ایجاد جریان ملی ترویج علم، همکاری بین‌المللی، شفافیت در حوزه‌ها و عملکرد آن و نظام‌سازی و اعتبارسنجی و مدال‌های علمی؛ جایگزین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، پیشنهادی که در ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح و مورد تایید قرار گرفت. در واقع بنا است این بنیاد برای حل مسائل کشور از طرح‌های پژوهشی حمایت کند و در این حوزه به فناوری‌ها ورود نخواهد کرد و فقط تا مرز فناوری، فعالیت‌های خود را پیش خواهد برد.

در این ستاد مقرر شد که «بنیاد ملی علم ایران» جایگزین صندوق حمایت از پژوهشگران شود تا این بنیاد بتواند در حوزه پژوهش‌های پایه و کاربردی و بخش‌هایی که کشور خلاهای جدی دارد یا متولی آن به شکل شفاف مشخص نیست، فعالیت کند این بنیاد قرار است توسعه نظام‌مند علوم پایه و علوم انسانی را نیز در اولویت خود قرار دهد.

در ستاد نقشه جامع علمی کشور با کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران موافقت و تصویب و نیز مقرر شد که اساس نامه در دو هفته نهایی شود و در جلسه بعدی ستاد نقشه بررسی شود. در صورت تصویب در جلسه آتی، برای تصویب نهایی در صحن علنی شورا مطرح شود.

ارسال نظرات
در آخرین گزارش «آسیاتک» در کدال اعلام شد؛ رشد درآمد ارائه خدمات اینترنتی آسیاتک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
وبگردی