کد خبر: ۳۵۲۹۲
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۳

تلاش شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی درجهت توانمندسازی آزمایشگاه‌‎ها

با توجه به اهمیت توسعه آزمایشگاه‌های فناور، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی درجهت ارتقای توانمندی‌های آزمایشگاه‌های عضو شبکه خدمات حمایتی مختلفی را به این آزمایشگاه‌ها ارائه می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، براساس این گزارش؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با هدف حمایت از توسعه فعالیت‌های آزمایشگاه‌ها، ارتقای توانمندی‌ها و کمک به رشد، توسعه و بهبود عملکرد کارشناسان آزمایشگاه‌ها، حمایت‌های متنوعی برای مراکز عضو شبکه در نظر گرفته است.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران یکی از زیرمجموعه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان است.

برهمین اساس، آزمایشگاه‌هایی که عضویت آنها در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی پذیرفته شده و دارای یکی از سطوح عضویت آزمایشی، فعال، توانمند، ممتازو پیشرو هستند قادر به استفاده از خدمات حمایت این شبکه هستند.

آزمایشگاه‌ها با سطح «مستعد عضویت» مشمول حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت نمی‌شوند.

حمایت از تعمیر و نگهداری،کالیبراسیون و ارتقای تجهیزات،حمایت از استقرار استانداردهای آزمایشگاهی،حمایت از خرید نمونه های مرجع استاندارد و کالیبراسیون، حمایت از خرید دستگاه های آزمایشگاهی ساخت ایران، حمایت از آموزش کارشناسان و فعالیت در قالب کارگروه های تخصصی و حمایت از خرید و استقرار نرم افزار مدیریت فرآیندهای ازمایشگاهی از مهمترین خدمات حمایتی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی درجهت توانمندسازی آزمایشگاه های عضو این شبکه است.

پرداخت حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در هر سال، بر اساس امتیاز آخرین دوره ارزیابی عملکرد و سطح عضویت آزمایشگاه در شبکه انجام می‌شود.

براساس این گزارش، آزمایشگاه متقاضی دریافت حمایت، موظف است نامه رسمی درخواست حمایت خود به همراه سایر مستندات مربوطه را از طریق بخش «درخواست حمایت» که در کارتابل آزمایشگاه وجود دارد، برای شبکه ارسال نماید.

درخواستهای ارسال شده به شبکه در«فرم پیگیری درخواست حمایت» ثبت و شماره‌گذاری می‌گردند و پس از بررسی مطابقت آن با این دستورالعمل، نتیجه بررسی درخواست مربوطه، از طریق تغییر وضعیت درخواست حمایت ثبت شده، به متقاضی اعلام می‌شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، دستورالعمل حمایت شبکه از مراکز عضو را با هدف تعیین و شفافسازی چارچوب و قوانین حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران از مراکز آزمایشگاهی عضو این شبکه تدوین کرده است.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی