کد خبر: ۳۵۲۹۳
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۳

نمایش نوآوری‌های حوزه خوراک دام و امنیت غذایی

«نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان حوزه نوآوری و فناوری تولید و تامین نهاده‌های دامی» به عنوان نخستین پل از سلسله رویدادهای سرمایه‌گذاری؛ 31 اردیبهشت ماه 1402 برگزار می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، این نمایشگاه و رویداد با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در محورهای «فناوری‌های نوین در تولید خوراک دام»، «افزایش بهره‌وری و کاهش ضریب تبدیل»، «استفاده از گیاهان مقاوم به شوری آب و خاک»، «استفاده از خوراک‌های نامتعارف و پسماند»، «افزودنی‌های مجاز خوراک دام و طیور»، «استفاده از بیوتکنولوژی در تهیه خوراک دام»، «نوآوری در تجهیزات، بسته‌بندی و حمل‌ونقل و بهره‌برداری از گیاهان نوین» و «تغییر الگوی کشت» برگزار خواهد شد.

تأمین نهاده‌های دامی و تکمیل زنجیره غذایی دام، طیور و آبزیان در سال‌های اخیر به موضوع مهمی در کشور تبدیل شده و طبق آمارها بخش عمده ای از نهاده های دامی و علوفه مورد نیاز کشور، وارداتی است. طی سال های گذشته بخش مهمی از واردات ایران به نهاده های دامی اختصاص یافته است و از آنجایی که ذرت، جو، کنجاله و بعضی از دانه های روغنی مثل سویا نیاز به آب فراوانی دارند، کاشت آنها در کشور به صرفه نیست اما در عین حال محصولاتی پر اهمیت هستند که جهت افزایش شیردهی، پروار کردن و تولید مثل دام، طیور و آبزیان استفاده می شوند.

از سوی دیگر تحریم‌ها نیز بر معضل تأمین و تولید نهاده‌های دامی و علوفه افزوده است و ادامه روند فعلی با تکیه بر واردات می‌تواند زنجیره امنیت غذایی ما را با تهدید مواجه کند. این در حالی است که پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری ثابت کرده است که می‌توان با تکیه بر آن صنایع مختلفی را از بحران نجات داد. بنابراین صنعت دام و طیور نیز نمی‌تواند از این قاعده مستثنی باشد. لذا برگزاری رویدادهای سرمایه گذاری و نمایشگاه معرفی دستاوردهای دانش پایه این حوزه به نقش آفرینان این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنند.

نمایش نوآوری‌های حوزه خوراک دام و امنیت غذایی

ارسال نظرات
هوش مصنوعی یک ایلان ماسک کوچک ساخت «بچه رئیس» واقعی!
در راستای توسعه بازار‌های صادراتی صورت گرفت؛ حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 خرداد 1402 چشم‌پوشی بیت‌کوین
وبگردی