کد خبر: ۳۵۳۰۸
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

16 هزار و 820 محصول برای اتصال به نیازهای فناورانه کشور عرضه شد

قانون عرضه و تقاضا؛ اصل اساسی تشکیل‌دهنده نظریه‌های اقتصادی، به شمار می‌رود. عرضه و تقاضا نشان‌دهنده رابطه درست و پایدار میان عرضه و تقاضای محصولات و خدمات است و تا زمانیکه این رابطه حیاتی شکل نگیرد؛ عملا بازاری ایجاد نخواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، به گفته کارشناسان؛ در همه بازارها رقابت بین فروشندگان و خریداران در جریان است. فروشندگان اهداف و منافع خود را دنبال می‌کنند و به دنبال افزایش سود هستند. هدف خریداران هم دستیابی به قیمت مناسب و پایین در بازار است.

این رابطه مستقیم و پایدار میان عرضه و تقاضا در بازار فناوری و نوآوری نیز وجود دارد و اتصال این دو به هم بهترین ابزار برای بقا و رونق بازار فناورانه است. حلقه اتصال آنها را نیز کارگزاران فناوری تشکیل می‌دهند. کارگزاران فناوری یکی از پایه‌های اصلی ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه محسوب می شوند. آنها تسهیل‌گران فناوری هستند و در به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضا، خلق فرصت‌های ویژه و مشاوره کسب و کار به فناوران کمک می‌کنند.

شبکه فن بازار ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز با کمک همین کارگزاران توانسته 16 هزار و 820 محصول فناورانه را به بازار تقاضا معرفی کند تا تجاری‌سازی این محصولات شتاب گیرد.

محصولاتی در حوزه‌های مختلف فناورانه همچون نفت، گاز، پتروشیمی، سلامت، گیاهان دارویی، دارو، کشاورزی و غیره که نقشی موثر در توسعه بازار فناوری دارند و توسط فناوران کشور به تولید رسیده‌اند

ارسال نظرات
در آخرین گزارش «آسیاتک» در کدال اعلام شد؛ رشد درآمد ارائه خدمات اینترنتی آسیاتک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
وبگردی