کد خبر: ۳۵۳۴۹
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۹
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد:

امروز پروژه های مهم ارتباطی با حضور رییس جمهوری افتتاح می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه دولت از رونمایی فاز نخست پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها با حضور رییس جمهوری خبر داد.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه امروز روزجهانی ارتباطات است، اعلام کرد: عصر امروز پروژه های ارتباطی مهم و ملی با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد.
وی یکی از این پروژه های مهم را فاز نخست فیبرنوری منازل و کسب و کارها عنوان کرد و افزود: امروز از پوشش 3 میلیون خانوار این پروژه رونمایی می شود و اپراتورها در حدود 100 شهر خدمات خود را آغاز می کنند و اگر مردم این سرویس را درخواست کنند اپراتورها ظرف یک ماه موظف به ارائه آن به مردم هستند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: مردم می توانند از طریق سامانه iranfttx.ir ببینند که آیا محله آنان تحت پوشش قرار گرفته است یا خیر.
زارع پور با اشاره به اینکه این پروژه کار بسیار بزرگی است، گفت: انجام این پروژه در کشورهایی با گستره جغرافیایی همچون کشور ما در حدود 7 یا 8 سال زمان برده است و ما می خواهیم تا پایان دولت سیزدهم 80 درصد خانوارها یعنی 20 میلیون خانوار را تحت پوشش قرار دهیم.
وی افزود: برای این منظور شبانه روز در تلاش هستیم که اینترنت پرسرعت و با کیفیت که زیرساخت توسعه کشور در دو سه دهه آینده است برای همه مردم فراهم کنیم.

ارسال نظرات
با ادامه اعتصاب در کارخانه‌های تراشه سامسونگ به میز مذاکره بازگشت
وبگردی