کد خبر: ۳۵۳۵۱
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

فردا دور نهایی مسابقه ملی دانش مغز برگزار می‌شود

مرحله نهایی «نهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز» با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، دور نهایی از مسابقه ملی دانش مغز با مشارکت 53 دانش‌آموز برگزیده از 15 استان کشور، 28 اردیبهشت‌ماه 1402 برگزار خواهد شد و برگزیدگان به مسابقات جهانی آمریکا-واشنگتن راه خواهند یافت.

هدف از برگزاری مسابقه بین‌المللی دانش‌آموزی دانش مغز «ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، کارکردها و ساختار آن»، «پرورش استعدادهای جوان»، «‌استفاده از ایده‌های نو» و «هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب» است.

مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش‌آموزی درسطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با دانش علوم شناختی درسطح کشورها را فراهم می‌کند. این مسابقات سالانه در بیش از۱۵۰ مرکز و۵۰ کشور دنیا برگزار می‌شود.

در مرحله نخست نهمین دوره مسابقه دانش مغز، 2 هزار و 300 دانش‌آموز از 20 استان کشور در بهمن ماه سال گذشته به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۵۳ دانش آموز برتر از ۱۵ استان کشور به مرحله دوم این مسابقات راه یافتند.

ارسال نظرات
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی