کد خبر: ۳۵۳۷۳
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۴

رونق بخشی به صنعت گردشگری با راهکارهای نوآورانه

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌ها، با پیاده سازی پلتفرم آنلاین و بومی، اقدام به توسعه صنعت گردشگری کشور کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، عباس بشیری مدیرعامل شرکت گردشگری دهکده رویاهای نگین ایرانیان، ضمن اشاره به فعالیت این شرکت در زمینه امور گردشگری، ادامه داد: طرح توسعه گردشگری مجمع همیاری، خدمت خلاقی است که توسط این مجموعه پیاده سازی می‌شود.

وی ادامه داد: مجمع همیاری گردشگری با ویژگی‌های خاص و نوآورانه و با فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، گردشگری، رفاهی و خدمات آنلاین در راستای توسعه گردشگری با جذابیت‌هایی برای همه اقشار به ویژه نسل جوان طراحی شده است.

بشیری، افزود: مهم‌ترین و محوری‌ترین اهداف این شرکت را می‌توان یافتن راه حل و ایجاد انگیزه برای مشارکت داوطلبانه افراد در امور گردشگری، حمایت از توزیع متقارن پول و سفر در مناطق مختلف و ارتقای سطح زندگی اجتماعی افراد دانست.

به گفته مدیر عامل شرکت گردشگری دهکده رویاهای نگین ایرانیان، این طرح در حوزه گردشگری و کسب و کارهای فضای مجازی ثبت و در یک پلتفرم آنلاین ارائه شده است و مخاطبان آن که از اقشار مختلف و با هر نوع تحصیلاتی هستند، از طریق سایت و اپلیکیشن این طرح، می‌توانند به خدمات آن دسترسی پیدا کنند.

این فعال فناور ادامه داد: این طرح، شرکت را توانمند ساخته تا تمامی اعضای مجمع همیاری در فضایی سرشار از هیجان و نشاط، علاوه بر دریافت خدمات فرهنگی-آموزشی در موضوعات گردشگری، صنایع دستی، موفق به دریافت جوایز ویژه در قالب پکیج‌های سفر و محصولات صنایع دستی ارزشمند شوند که ارزش این جایزه، چندین برابر حق اشتراک‌های پرداختی اعضا است.

بشیری، اهمیت این طرح را در ارتقای سطح آگاهی جامعه، معرفی و حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی ذکر کرد و افزود: این طرح، از طریق فروش محصولات هنرمندان، حمایت از کارگزاران یا دفاتر گردشگری از طریق تامین مسافر، رزرواسیون مناطق بوم گردی و ایجاد چرخه مالی در مناطق روستایی و اشتغالزایی تاثیرگذاری بالایی داشته است.

وی، از مجمع همیاری به عنوان زیرساختی برای حمایت از توسعه گردشگری نام برد و افزود: این مجمع از باشگاه‌های مختلف گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده است که وظیفه اصلی این باشگاه‌ها، ارائه خدمات متنوع گردشکری، صنایع دستی و رایگان با دسترسی برابر برای تمامی اقشار جامعه است و توانسته بطور مستقیم برای 30 نفر اشتغال ایجاد کند این در حالی است که این عدد برای اشتغال‎زایی غیرمستقیم بسیار بالاتر است.

مدیر عامل شرکت گردشگری دهکده رویاهای نگین ایرانیان، ادامه داد: ایجاد فضایی مناسب جهت استقبال و مشارکت مخاطبان در این طرح گردشگری را حاصل ترکیب پیچیده و خاص محاسبات ریاضی و ارائه شیوه ای جدید و نوین مالی با نام صندوق معکوس و ترکیب آن با امور گردشگری و صنایع دستی از مزایای این طرح به شمار می‌رود.

بشیری به نقش بسیار موثر دولت به منظور حمایت اشاره کرد و گفت: ابتدایی‌ترین کار حمایتی می­تواند معرفی و اعتبار بخشیدن به شرکتهای خلاق باشد، متاسفانه به دلیل کلاهبرداری برخی شرکت‌ها و ورشکستگی برخی از موسسات مالی و اعتباری، اعتماد جامعه به شرکتها و موسسات کاهش یافته است و انتظار می‌رود دولت با معرفی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان به آن‌ها اعتبار ببخشد و از دستگاه‌های اجرایی بخواهد با این شرکت‌ها همکاری کنند.

وی ادامه داد: از بین بردن بازارهای رانتی که منجر به رقابت سالم بین بخش خصوصی می‌شود و به شکل‌گیری یک بازار منسجم کمک میکند می‌تواند از دیگر اقدامات تاثیرگذار دولت باشد.

مدیرعامل این مجموعه با تاکید بر حمایت‌های صورت گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشنهاد کرد: هماهنگی‌های لازم بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دستگاه اجرایی تقویت و همکاری آن‌ها مستحکم شود تا خودمختاری دستگاه‌های اجرایی در برخی موارد منجر به تضعیف شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کوچک نشود.

ارسال نظرات
هوش مصنوعی یک ایلان ماسک کوچک ساخت «بچه رئیس» واقعی!
در راستای توسعه بازار‌های صادراتی صورت گرفت؛ حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 خرداد 1402 چشم‌پوشی بیت‌کوین
وبگردی