کد خبر: ۳۵۳۸۲
|
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

ترس بانک‌های آمریکا از شبکه‌های اجتماعی | سلامت بانکداری زیر سوال می‌رود

بانک‌های ایالات متحده رسانه‌های اجتماعی را به عنوان یک تهدید، نه یک ابزار بازاریابی، بررسی کرده و آن را به برنامه‌های مدیریت ریسک خود اضافه می‌کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، بانکداران در حال تشدید مدیریت ریسک، نظارت و رویه‌های اضطراری در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی هستند.

به گفته هفت مدیر و تحلیلگر صنعت بانکداری، مدیران در اتاق‌های هیئت مدیره سراسر ایالات متحده، در حال طراحی برنامه‌هایی برای مقابله با تهدیدات آنلاین از جمله شایعات پیرامون سلامت بانک‌ها هستند که می‌تواند منجر به خروج سپرده‌ها یا فشار بر سهام شود.

این اقدام پس از شکست بانک سیلیکون ولی صورت گرفت. در آن اتفاق توئیت هایی که سلامت مالی این بانک را زیر سوال می برد و باعث شد مشتریان قبل از شکست بانک در 10 مارس(19اسفند 1401)، در هر ثانیه یک میلیون دلار از حساب های خود بیرون بکشند.

گرگ بکر، مدیر عامل سابق بانک سیلیکون ولی، رسانه‌های اجتماعی را عاملی بی‌سابقه در نابودی بانک ها عنوان کرد. او در شهادت کمیته بانکی سنا نوشت: سپرده گذاران در 10 ساعت 42 میلیارد دلار از بانک سیلیکون ولی برداشت کردند.

اکنون مدیران بانک ها به شرکت های خود دستور داده اند که رسانه های اجتماعی را به برنامه های مدیریت ریسک اضافه کنند. بخش‌های ریسک به بانک‌ها اجازه می‌دهد ریسک‌های مرتبط با اینترنت را اندازه‌گیری کرده و برای آن آماده شوند. بانک‌ها همچنین مشتریانی که در شبکه‌های اجتماعی ابراز شکایت می کنند را پیدا کرده و سریعاً به آن رسیدگی می‌کنند.

اکنون این بانک‌ها از خطرات آگاه و در حال درک این موضوع هستند که باید منابع انسانی بیشتری را به جامعه اختصاص دهند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی