کد خبر: ۳۵۴۳۶
|
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۳

کشت گیاه جایگزین قند از طریق کشت بافت

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به کشت گیاه استویا از طریق کشت بافت کردند و این گیاه می‌تواند به عنوان یک شیرین طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش «نبض فناوری»، سارا قهرمان‌زاده مدیر عامل شرکت آرتا سبز سازان سبلان زمینه فعالیت این شرکت را تولید گیاهان دارویی از طریق کشت بافت گیاهی عنوان کرد و گفت با توجه به نیاز جامعه و بازار مناسب، اقدام به تولید و تجاری‌سازی گیاه استویا کردیم. استویا یک شیرین‌کننده طبیعی و مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت است.

وی با بیان اینکه این گیاه می‌تواند جایگزین شکر و قند برای تمام افراد جامعه باشد، اظهار کرد: این محصول می‌تواند گزینه مناسبی برای کشت محصولات کشاورزی با سود کم باشد و از طرف دیگر مردم نیز با خرید گیاه دارویی استویا به جای قند و شکر و با افزایش تقاضا در این زمینه می‌توانند مشو‌ق و حامیان بسیار خوبی برای تولید و رونق آن باشند.

قهرمان زاده وجه تمایز این گیاه دارویی نسبت نمونه‌های داخلی و خارجی را قیمت پایین‌ آن دانست و خاطر نشان کرد: در این شرکت 9 نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند ولی این عدد برای نیروی کار فصلی و اشتغال غیر مستقیم بسیار بالاتر است.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی