کد خبر: ۳۵۴۳۹
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۱:۳۰

امکان ارائه خدمات آزمون‌های مرتبط با لوله‌ها و اتصالات پلیمری در کشور

یکی از ازمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی امکان ارائه خدمات آموزشی و آزمایشگاهی در حوزه پلی اتیلن را در کشور فراهم کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، آزمایشگاه دقت آزمون بسپار به عنوان یکی از اعضای ممتاز شبکه آزمایشگاهی، آزمایشگاه همکار سازمان استاندارد در زمینه لوله و اتصالات پلیمری فعالیت دارد و این مجموعه با سه بخش آزمایشگاه، آموزشگاه و بخش ساخت تجهیزات و نرم‌افزارهای آزمایشگاهی، ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی، در حوزه تهیه نرم افزارهای آزمایشگاهی فعالیت دارد.

این آزمایشگاه با دارا بودن تجهیزاتی چون ون،ترازوی حساس، دستگاه آزمون ضربه سقوط وزنه، دستگاه آزمون ضربه شارپی، دستگاه آزمون فشار هیدرواستاتیک،دستگاه آزمون لهیدگی لوله،دستگاه آزمون مقاومت در برابر دی کلرو متان در درجه حرارت مشخص ودستگاه اندازه گیری درصد دوده، اقدام به ارائه آزمون فراورده‌ها و لوله‌ها و اتصالات پلیمری دارای گواهینامه ISO 17025، خدمات آموزش تخصصی خدمات بازرسی کالا، همکار استاندارد خدمات کارشناسی استاندارد - حقیقی و حقوقی ، خدمات آموزش آزمایشگر آزمایشگاه پلیمر و جوشکار پلاستیک همراه با اعطای گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای کرده است.

از دیگر تجهیزات موجود در آزمایشگاه دقت آزمون بسپار، می توان به دستگاه جوش الکتروفیوژن، دستگاه جوش لب به لب (بات فیوژن)، دستگاه سنجشگر نقطه نرمی،دستگاه سنجش مقاومت به ترک تحت تنش محیطی،دستگاه سنجش نرخ جریان مذاب، دستگاه کدورت سنج، دستگاه گرماسنج روبشی تفاضلی ،طیف سنج جذب اتمی کرنش سنج و میکروسکوپ نوری اشاره کرد.

براساس این گزارش، آنالیز تعیین کدورت (درصد عبور نورمرئی) در پلاستیک‌ها، اندازه گیری دانیسته (چگالی) پلیمر،پلاستیک و لاستیک‌ها،آزمون ضربه به روش شارپی در دمای محیط،، آنالیز تعیین پایداری گرمایی پلیمرها و تعیین پایه مواد پلیمری به روش گرماسنجی روبشی تفاضلی DSC وآزمون تعیین مقاومت مواد پلیمری و پلاستیکی در برابر ضربه به روش آزمون ضربه شارپی از جمله خدمات ارائه شده توسط این آزمایشگاه است.

تمامی آزمون‌های مرتبط با لوله‌ها و اتصالات و مواد پلیمری شامل لوله‌های آبرسانی، آبیاری, نوارهای آبیاری ،گازرسانی و تعیین ماهیت مواد پلیمری، تنسایل ،انجام آنالیزهای تعیین ماهیت پلیمری با دستگاه FTIR و آنالیز NMR و همچنین انجام تست‌های ورق ژوممبران و... در این مجموعه انجام می‌پذیرد.

این آزمایشگاه سیستم مدیریت کیفی خود را بر اساس استاندارد 17025 پایه گذاری کرده و از این رو کلیه نمونه‌های دریافتی طبق دستورالعمل‌های موجود و بر طبق استاندارد 17025 کدگذاری و جهت انجام آزمون آماده‌سازی و در نهایت گزارش آزمون بر طبق الزامات استاندارد 17025 به مشتری ارائه می‌شود.

این آزمایشگاه همچنین گواهینامه تایید صلاحیت از شرکت ملی گاز ایران را نیز، جهت انجام آزمایشات لهیدگی بر روی لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشکاری شده به روش الکتروفیوژن دریافت کرده است.

ارسال نظرات
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی