کد خبر: ۳۵۴۵۴
|
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰
برای توسعه تعاملات تجاری انجام شد:

دیدار وزیر ارتباطات ایران با وزیر بازرگانی اندونزی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه با وزیر بازرگانی اندونزی دیدار کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی به جاکارتا سفر کرده است در ادامه سفر خود به این کشور امروز با «ذوالکفلی حسن»، وزیر بازرگانی این کشور دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه پیش از سفر رئیس‌جمهوری به این کشور با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
زارع پور پیش از آن نیز به همراه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه جلسه‌ای با تعدادی از تجار اندونزیایی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور داشت که در پایان این دیدار تاکید کرد که با برطرف کردن موانع می‌توان مبادلات تجاری ایران و اندونزی را به‌سرعت چند برابر کرد.
همچنین مطابق برنامه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوپر اپلیکیشن اندونزیایی گوجک (Gojek) و توکوپدیا (Tokopedia) به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین این کشور که هر دو از شرکت‌های زیرمجموعه هولدینگ گوتو (GoTo) به شمار می روند، بازدید می‌کند. هولدینگ گوتو پس از ادغام گوجک و توکوپدیا در 17 ماه می 2021 تأسیس شد و شرکت‌های زیرمجموعه آن، پر بازدید‌ترین پلتفرم‌های تجارت الکترونیک در اندونزی محسوب می‌شوند.
بازدید از کالج اسلامی جامعة المصطفی اندونزی و سخنرانی در جمع اساتید و دانشجویان این کالج از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی و هیئت همراه به جاکارتا خواهد بود.

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی