کد خبر: ۳۵۴۵۵
|
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

تحقیقات سانفراسیسکو از هتل توییتر ایلان ماسک

سانفراسیسکو در پی ادعاهای شش کارمند سابق توییتر، تحقیقات جدیدی را درباره برنامه‌های ایلان ماسک برای تغییر دفتر مرکزی توییتر، گشود.

به گزارش «نبض فناوری»، در این شکایت که ۱۶ مه تنظیم شد، شش کارمند سابق توییتر، ایلان ماسک را به کلاهبرداری و نقض قرارداد و قوانین حقوق نیروی کار و کوتاهی در پرداخت بسته جبرانی متهم کردند. این کارمندان سابق همچنین برنامه‌های ایلان ماسک برای ایجاد یک هتل توییتر را شرح دادند.

پس از این که ماسک، اکتبر گذشته، کنترل شرکت توییتر را به دست گرفت، بخشی از فضای اداری را به اتاق خواب تبدیل کرد که تحقیقات دپارتمان بازرسی ساختمان سانفرانسیسکو را به دنبال داشت. بازرسان سانفرانسیسکو به توییتر دستور دادند اتاق خواب‌ها را به شکل مناسبی به عنوان فضای استراحت، مشخص کند.

به دنبال ادعاهای مطرح شده در این شکایت، پاتریک هانان، سخنگوی دپارتمان بازرسی ساختمان سانفرانسیسکو به نشریه سانفرانسیسکو کرونیکل گفت: این دپارتمان، شکایت جدیدی را گشوده و تحقیقاتی را درباره این ادعاهای جدید انجام می‌دهد.

یکی از این شش کارمند سابق، جوزف کیلیان، مدیر جهانی طراحی ساخت بوده و در این شکایت گفته است به او گفته شد تغییرات متعدد در اتاق خواب‌هایی صورت دهد که برای کارکنان ماسک، ایجاد شده‌اند.

هنگامی که بازرسان در دسامبر برای نخستین تحقیقات مراجعه کردند، ابراز شگفتی کرده و به کیلیان گفته بودند این فقط مبلمان است. انتظار تغییرات جدی‌تری را داشتیم. تیم انتقالی در جریان این بازرسی، از کیلیان خواست جزئیات برنامه‌های آتی را مشخص نکند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، آن طور که در این شکایت آمده است: او نگرانی‌های خود را با تیم مدیریت درباره خطرات قرار دادن قفل‌هایی مطرح کرد که ناقض قوانین ساختمانی کالیفرنیا بوده و هنگام فعال شدن سیستم اطفاء حریق، به‌طور خودکار باز نمی‌شوند. کیلیان بلافاصله پس از امتناع از نصب قفل‌ها، از سمت خود استعفا کرد زیرا استفاده از این قفل‌ها، جان افراد را به خطر می‌انداخت.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی