کد خبر: ۳۵۴۷۴
|
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

8 اقدام ملی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی در حوزه گیاهان دارویی

ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی به منظور اهداف خود در حوزه تجاری سازی، 8 راهبرد را تعریف و اجرایی کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تحقق جذب، انتقال و بومی‌سازی علوم و فناوری‌های پیشرفته 8 راهبرد ملی را تعریف کرده است. این برنامه های راهبردی علاوه بر توسعه فناوری،همکاری‌های ایران در این حوزه را با دیگر کشورها ارتقا داده است.

"برنامه عملیاتی توسعه صادرات و معرفی کشورهای دارای اولویت صادراتی براساس دسته بندی‌های موضوعی به شرکت‌های صادرکننده" یکی از این راهبردها است.

"حمایت از کارگزار تخصصی ارائه مشاوره‌های حقوقی بین الملل به شرکت‌های دانش‌بنیان"، "اعزام شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور به کشورهای پیشگام حوزه به منظور بازدید از شرکت‌های بزرگ تولید کننده حوزه"، "ایجاد مذاکرات تجاری، آشنایی با مراکز مهم علمی و پژوهشی کشور هدف و برقراری روابط تجاری با تجار و صنعتگران" از دیگر راهبردهای این ستاد به شمار می رود.

از دیگر اقدامات می‌توان به "تهیه و ارائه توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در حوزه تجهیزات و فرآوری و اسانس و معرفی به کشورهای خارجی"، "امضاء تفاهم نامه ایجاد مرکز هماهنگی گیاهان دارویی منطقه ای در پژوهشکده گیاهان دارویی لکنو هندوستان"، "ایجاد مرکز هماهنگی گیاهان دارویی منطقهIORA در کشور هند و وابسته به مرکز IORA RCSTT توسط دولت هند" و "مشابه‌سازی محصولات و فرآورده‌های گیاهی دارای مجوز در سایر کشورها که یکی از ارکان ثبت داروهای گیاهی داخل کشور با 6000 مجوز" اشاره کرد.

اقداماتی که با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به نتیجه رسیده است.

ارسال نظرات
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه؛ روسیه واتس اپ را ۳میلیون روبل جریمه کرد
وبگردی