کد خبر: ۳۵۴۸۰
|
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

نوآوری محققان در تسهیل دریافت دارو برای بیماران

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید و تجاری سازی یک تجهیز بیمارستانی، زمینه را برای تسهیل دریافت دارو توسط بیماران با شرایط خاص فراهم کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، مازیار سجادی مدیر عامل شرکت الکتروسازه دامون ضمن اشاره به فعالیت‌های شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی و تنفسی که به صورت مستقل تولید و به فروش می رسد، به معرفی محصول دانش‌بنیان تولید شده تحت عنوان دستگاه نبولایزر اولتراسونیک پرداخت و گفت: این دستگاه در حوزه سلامت کاربردهای گسترده‌ای در بیمارستان‌ها دارد.

وی با اشاره به مکانیز عملکردی این دستگاه، توضیح داد: این دستگاه داروی مایع را پودر کرده و از این طریق امکان استنشاق دارو برای بیمارانی مانند نوزادان که نمی‌توانند از دارو به صورت مایع استفاده کنند فراهم کرده است.

سجادی با بیان اینکه محصول دانش‌بنیان این شرکت از رقبای داخلی ارزان‌تر است، قابلیت تنظیم دمای بخور خروجی را مزیت های رقابتی آن نسبت به نمونه‌های خارجی دانست.

وی در خصوص اشتغال ایجاد شده توسط این مجموعه دانش‌بنیان گفت: در این شرکت 10 نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند در حالیکه این عدد برای اشتغال غیرمستقیم بسیار بالاتر است.

مدیر عامل شرکت الکترو سازه دامون با تاکید بر اهمیت و تاثیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر رشد و رونق شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان گفت: حمایت این نهاد در دریافت استاندارد‌های خارجی برای رشد شرکتهای دانش‌بنیان بسیار ضروری و کمک‌کننده خواهد بود.

ارسال نظرات
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه؛ روسیه واتس اپ را ۳میلیون روبل جریمه کرد
وبگردی