کد خبر: ۳۵۴۹۹
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۷
وزیر ارتباطات از اندونزی اعلام کرد:

سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی به زودی در تهران برگزار می شود | آموزش بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی برای استفاده از ربات ایرانی

وزیر ارتباطات از برگزاری سیزدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و مالزی در آینده نزدیک در تهران خبر داد و گفت: فردا نمایشگاهی از تجهیزات و توانمندی های پزشکی جمهوری اسلامی در اندونزی برگزار می شود.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط تصویری با شبکه خبر پیرامون سفر رییس جمهوری به جاکارتا و امضای ۱۱ سند همکاری اقتصادی میان ایران و اندونزی گفت: هیات دولت برای استفاده ظرفیت همه دستگاه‌ها در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای مختلف، مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی کشورها، بین وزرا تقسیم‌شده است که مسوولیت کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران با کشورهای مالزی، اندونزی و فیلیپین با وزارت ارتباطات است.
وی با بیان اینکه همکاران من در وزارت ارتباطات و وزارت امور خارجه دستگاه‌های که موضوع مشترک با کشور اندونزی داشته‌اند از ماه‌های قبل مشغول مذاکره بودند، افزود: از هفته گذشته گروه‌های مختلف مشغول نهایی سازی قراردادی بودند که امروز به امضا رسید.
زارع پور همکاری علمی و فناوری به‌ویژه در زمینهٔ تجهیزات پزشکی را از موضوع‌های مورد تأکید دو طرف عنوان کرد، گفت: یکی از جلوه های آن یک ربات بسیار پیشرفته جراحی ساخت شرکت های دانش بنیان داخلی جمهوری اسلامی بود که امروز در دو شهر که ۵۰۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله داشتند با استفاده از آن جراحی صورت گرفت.
وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی برای استفاده از این ربات آموزش دیدند چراکه برای کشوری که از بیش از ۶۰۰ جزیره تشکیل شده استفاده از این ابزار بسیار مهم و حیاتی است.
رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و مالزی با بیان اینکه فردا نیز نمایشگاهی از تجهیزات و توانمندی های حوزه پزشکی جمهوری اسلامی برگزار می شود، تصریح کرد: علاوه بر آن فردا جلسه ای نیز با تجار اندونزیایی برای بررسی راه های ارتقای توسعه تجاری بین دو کشور برگزار می شود.
زارع پور خبر داد: به زودی با تشکیل سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در تهران مراحل اجرای تمام این تفاهم‌نامه‌ها را دنبال خواهیم کرد تا به آورده و ثمره برای کشور و ملت ایران و اندونزی تبدیل شود.

ارسال نظرات
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
به دلیل حذف نکردن محتوای ممنوعه؛ روسیه واتس اپ را ۳میلیون روبل جریمه کرد
وبگردی