کد خبر: ۳۵۵۰۰
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۲

۱۱ سند همکاری میان ایران و اندونزی امضا شد | وزیر ارتباطات: روابط ایران و اندونزی وارد مرحله جدیدی شد

مقامات عالی رتبه ایران و اندونزی در راستای گسترش و تعمیق تعاملات اقتصادی و سیاسی ۱۱ سند و تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که هم اکنون بهمراه رییس جمهوری در جاکارتا حضور دارد با اشاره به امضای ۱۱ سند همکاری در حوزه های مختلف میان دو کشور، گفت: روابط ایران و اندونزی وارد مرحله جدیدی شد و حالا نوبت پیگیری اجرای این اسناد است تا ثمرات آن برای دو کشور نمایان شود.
وی اسناد همکاری امضا شده میان دو کشور را در حوزه های تجاری، انرژی، علمی، فناوری و فرهنگی دانست و اظهار کرد که به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور این مساله را دنبال می کند.
دیروز (سه شنبه) مراسم امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در حضور روسای جمهوری دو کشور در جاکارتا برگزار شد و مقامات دو کشور ۱۱ سند همکاری امضا کردند.
تفاهم‌نامه تجارت ترجیحی، مبادلات فرهنگی، همکاری نظارتی بر تولید فرآورده‌ای دارویی، همکاری در زمینه‌های علمی، فناوری و نوآوری و همکاری دو جانبه در زمینه نفت و گاز از جمله اسناد همکاری امضا شده میان وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور خارجه، نفت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و معاون وزیر صمت با همتایان اندونزیایی بود.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه اول خرداد، به دعوت رسمی «جوکو ویدودو» همتای اندوزیایی خود به جاکارتا پایتخت اندونزی سفر کرد.

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی