کد خبر: ۳۵۵۰۹
|
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

انقلاب در کنترل سلامت با برچسب سونوگرافی مافوق صوت

مهندسان دانشگاه کالیفرنیا یک برچسب مافوق صوت بی‌سیم تولید کرده‌اند که می‌تواند به طور مداوم علائم حیاتی بدن را به صورت آنی کنترل کند، حتی وقتی فرد در حال حرکت است.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، برچسب‌های مافوق صوت از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصویری از ساختار‌های داخلی بدن مانند اندام‌های شکمی، عضلات و تاندون‌ها یا قلب و عروق خونی استفاده می‌کنند. این روش در مقایسه با سایر روش‌های تصویربرداری پزشکی مانند ام آر آی و توموگرافی کامپیوتری (CT)، ایمن‌تر، ارزان‌تر و کاربردی‌تر است.
محدودیت‌هایی وجود دارد که استفاده مداوم از ام آر آی و سی تی اسکن را غیرعملی می‌کند. کاوشگر‌های مورد استفاده برای تهیه تصاویر اغلب حجیم هستند و به دستگاه‌های بزرگ متصل می‌شوند. آن‌ها باید به صورت دستی نصب شوند و در موقعیت صحیح حرکت داده شوند، که نیاز به سکون فرد دارد. همچنین پزشکان متخصص برای تفسیر تصاویر مورد نیاز هستند.
همه این‌ها ممکن است به زودی با ابداع یک برچسب سونوگرافی بی سیم مافوق صوت به تاریخ بپیوندد. سیستم مافوق صوت پوشیدنی کاملاً یکپارچه برای کنترل عمق بافت‌ها طراحی شده است و دیگر نیاز نیست افراد به یک دستگاه حجیم متصل شوند.
این طرح راه‌حلی کامل برای استفاده از فناوری مافوق صوت پوشیدنی ارائه می‌کند، زیرا یک دستگاه واقعا پوشیدنی ساخته شده که با چسب به پوست بدن می‌چسبد و می‌تواند علائم حیاتی را از بافت‌های عمیق بدن به صورت بی سیم دریافت و منتقل کند. این محصول توسط یک باتری تجاری لیتیوم پلیمری تغذیه می‌شود و با یک بار شارژ داده‌ها را از عمق ۱۶۴ میلیمتری بدن به مدت ۱۲ ساعت دریافت می‌کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی