کد خبر: ۳۵۵۳۸
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

سیستم‌عامل iOS 17 اپل گوشی آیفون شما را به نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند

سیستم‌عامل iOS 17 اپل گوشی آیفون شما را به نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند

به گزارش«نبض فناوری»سیستم‌عامل‌ iOS 17 اپل اواخر سال ۲۰۲۳ و در کنار مدل‌های جدید آیفون عرضه خواهد شد. گزارش جدیدی که توسط مارک گورمن؛ خبرنگار نشریه بلومبرگ منتشر شده است؛ به برخی امکانات سیستم‌عامل‌ موبایلی آینده اپل از جمله بهبود عملکرد همه‌جانبه آن اشاره نموده است.

امکان استفاده از آیفون در وضعیت قفل شده احتمالا جذاب‌ترین ویژگی جدید iOS 17 به‌شمار می‌رود. این ویژگی تقریبا همانند یک نمایشگر هوشمند عمل می‌کند. در این‌‌حالت قرارهای تقویم، اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا و اعلان‌ها به سبکی جدید نمایش داده شده و تداعی‌گر یک نمایشگر هوشمند مستقل هستند.

ظاهرا این نما صرفا زمانی ظاهر می‌شود که گوشی آیفون در جهت افقی قرار گرفته باشد. ایده بدیهی پشت پرده چنین قابلیتی این است که گوشی هنگام قرارگیری روز میز یا کنسول کنار تخت‌خواب، مفیدتر واقع شود. با فعال‌سازی این ویژگی به منظور افزایش میزان خوانایی اطلاعات از پس‌زمینه تیره با متون روشن استفاده می‌شود.

همچنین بر اساس شنیده‌ها اپل روی توسعه یک رابط افقی جدید برای تبلت‌های آیپد کار می‌کند؛ اما مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی ارائه می‌شود؛ چرا که اخیرا عملکرد این شرکت در زمینه انتقال قابلیت‌های آیفون به آیپد نسبتا کند بوده است.

ظاهرا اپل کماکان سرگرم توسعه تبلت ارزان‌قیمتی است که می‌تواند به‌صورت مغناطیسی به دیوار یا استند متصل شود. اگرچه بر اساس شنیده‌ها فرآیند توسعه این محصول به کندی پیش می‌رود.

اپلیکیشن Wallet در iOS 17 تغییرات قابل‌توجهی را تجربه نموده و این سیستم‌عامل با پیشرفت‌هایی در زمینه سرویس‌های موقعیت‌یاب و یک اپلیکیشن ژورنال‌نویسی جدید با قابلیت یادداشت‌برداری و امکان افزودن عنصر اجتماعی قوی‌تر به دستگاه منتشر خواهد شد.

دسترسی به ویژگی‌های جدید برای ثبت حالات رفتاری و مقابله با ضعف بینایی و همچنین اپلیکیشن Health از جمله پیشرفت‌های قابل مشاهده در ورژن‌های آینده iPadOS به‌شمار می‌روند.

نهایتا مشخصه AirPlay می‌تواند در هتل‌ها و سایر اماکنی که در آنها تلویزیون یا بلندگو نصب شده است؛ مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی به نوبه خود در نسخه جدید نرم‌افزار موبایلی اپل و در کنار مشخصه SharePlay ارتقاء خواهد یافت.

بر اساس پیش‌بینی‌ها اپل ضمن برگزاری کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود در روز 5 ژوئن (15 خرداد ماه) از سیستم‌عامل iOS 17 رونمایی خواهد کرد.

منبع: آی تی رسان

ارسال نظرات
وبگردی