کد خبر: ۳۵۷۴۶
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۶
توسط یک شرکت دانش‌بنیان؛

فرآورده دارویی بیولوژیک دامی با فناوری بومی تولید شد

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان، از تولید فرآورده دارویی بیولوژیک دامی با فناوری بومی در این شرکت خبر داد و گفت: این تولیدات در راستای کاهش ارزبری و تحقق شعار خودکفائی کشور و در مسیر تولید و تجاری‌سازی دارو‌های دانش‌بنیان بوده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری»  ذکریا زینالی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان عرفان دارو با اشاره به فعالیت این شرکت دانش‌بنیان در مسیر تولید فرآورده‌های دارویی و بیولوژیک دامی اظهار کرد: با توجه به اهمیت نوآوری در تولید دارو‌های پیشرفته با فناوری بالا و ضرورت عدم وابستگی به فناوری‌های خارجی در حوزه‌های راهبردی از جمله دارو و مواد بیولوژیک، بر آن شدیم در راستای کاهش ارزبری و تحقق شعار خودکفائی کشور، در مسیر تولید و تجاری‌سازی دارو‌های دانش‌بنیان گام برداریم.
این فعال حوزه دانش‌بنیان، با اشاره به اهمیت و کاربرد محصولات تولیدشده در حوزه پیش گیری و درمان سریعتر، هدفمندتر و ایمن‌تر برخی بیماری‌های خطرناک و اپیدمیک دام و طیور کشور، عنوان کرد: مخاطبان این محصولات دانش‌بنیان شامل دامداران و مرغداران کشور، کلینیسین‌ها و دامپزشکان، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های دام و طیور، داروخانه‌های دامپزشکی و حوزه بهداشت و درمان حیوانات خانگی هستند.
وی با تاکید بر این‌که هیچکدام از محصولات دارویی دانش بنیان ثبت شده این شرکت به سبب فناوری، کیفیت، تاثیرگذاری سریع‌تر و ماندگاری طولانی، مشابه داخلی و حتی خارجی ندارد، افزود: نتایج کارآزمایی‌های موفق و آزمایشات دقیق، نشان دهنده پایداری بلند مدت این محصولات است.
زینالی با بیان این‌که واردات نمونه‌های مشابه، از کانال‌های غیر رسمی و گاهی با کیفیت پائین صورت می‌گیرد، ادامه داد: واردات غیر قابل کنترل این محصولات به حدی است که تنها در یکی از موارد ارزبری آن بالغ بر ۶ میلیون دلار در سال نیز رسیده است. تولیدات این شرکت دانش‌بنیان بر پایه دانش بومی و با تکیه بر تولید داخلی و ظرفیت موجود می‌تواند ارزبری این محصولات را به حداقل ممکن برساند.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان عرفان دارو، با اشاره به قیمت تمام‌شده پایین‌تر محصولات نسبت به نمونه‌های خارجی عنوان کرد: قیمت تمام شده محصولات ساخت داخل گاهی به حدود ۶۶ درصد قیمت آن‌ها می‌رسد و از همه مهم‌تر رضایتمندی مصرف کنندگان است.
زینالی درباره اشتغال ایجاد شده در این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: در کل با تولید انبوه این محصوالت به صورت مســتقیم ۵۴۱ نفر در بخش‌های مختلف کارخانه و به صورت غیر مستقیم و با در نظر گرفتن صنایع مرتبط ۶۶۰ نفر در این ارتباط مشغول به‌کار شده اند.

ارسال نظرات
وبگردی