کد خبر: ۳۵۹۸۳
|
۲۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

ارتقای ایستگاه‌های پمپاژ آب با فناوری بومی

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با استفاده از فناوری‌های هوشمند، ایستگاه‌های پمپاژ آب را ارتقا دهد و گامی در جهت افزیش بهره‌وری بردارد.

به گزارش «نبض فناوری»، معصومعلی فروغی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان اتصال مکانیک، ضمن معرفی فعالیت این شرکت در زمینه تولید پکیج ایستگاه پمپاژ گفت: فناوری مورد استفاده در پکیج‌های ایستگاه پمپاژ بسیار قدیمی و سنتی بوده است بنابراین تیم مستقر در شرکت، این فناوری را مورد بررسی قرار داد و پکیج ایستگاه پمپاژ، هوشمندسازی و به روز شده و جایگزین ایستگاه‌های پمپاژ متداول شد.

این فعال حوزه فناوری، با بیان اینکه این محصول دانش‌بنیان یادشده در صنعت آب و انتقال آن اهمیت بالایی دارد اضافه کرد: این پکیج در هر صنعتی که نیاز به انتقال آب دارد مانند صنعت کشاورزی، انتقال آب در داخل شهرها و کلانشهرها بسیار کاربردی است.

وی، «قیمت پایین‌تر هم برای تهیه آب و هم برای تهیه محصول»، «کیفیت بالاتر»، «خدمات پس از فروش در دسترس‌تر» و «کنترل از راه دور» را از مزیت‌های رقابتی این محصول نسبت به نمونه های خارجی آن دانست.

فروغی، با بیان اینکه زمینه اشتغال و توسعه پژوهش‌ها در این مجموعه فناور فراهم شده است گفت: در حال حاضر 70 نفر به طور مستقیم در این مجموعه مشغول به کار هستند این در حالی است که این عدد برای اشتغال غیر مستقیم با توجه به حلقه های کسب و کار ایجاد شده توسط این شرکت بسیار بالاتر است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نقش بسزایی در رشد شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، عنوان کرد: هماهنگی بیش‌تر سازمان‌های ذیربط جهت تسهیل در اجرایی شدن فرآیندها و بخش نامه‌ها می‌تواند در رونق مجموعه های فناور بسیار تاثیر گذار باشد.

ارسال نظرات
با عجایب هستی بیشتر آشنا شوید؛ موجودی بدون مغز و خجالتی اما باهوش!
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: خلا محتوایی در فعالیت‌های دیجیتالی و فضای مجازی
وبگردی