کد خبر: ۳۵۹۸۹
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

واتس‌اپ حالا می‌تواند به‌طور خودکار تماس‌های ناشناس را بی‌صدا کند

قابلیت جدید واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد تا تماس از شماره‌های ناشناس را به‌طور خودکار در حالت بی‌صدا دریافت کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، واتس‌اپ قابلیت جدیدی را معرفی کرده است که می‌تواند به‌طور خودکار تماس از شماره‌های ناشناس را بی‌صدا کند. این ویژگی در شرایطی به این پیام‌رسان اضافه شده است که تعداد زیادی از کاربران هندی واتس‌اپ در بزرگ‌ترین بازار این شرکت از افزایش تماس‌های اسپم در ماه‌های اخیر خبر داده بودند.

واتس‌اپ در مطلبی در وبلاگ خود ضمن رونمایی از این ویژگی، از یک امکان جدید برای بررسی وضعیت حریم خصوصی نیز پرده برداشت. او توضیح داد: «حالا می‌توانید برای ارتقای حریم خصوصی و کنترل بیشتر، به‌طور خودکار تماس‌های ورودی از مخاطبان ناشناس را بی‌صدا کنید.»

واتس‌اپ حالا می‌تواند به‌طور خودکار تماس‌های ناشناس را بی‌صدا کند

برای فعال‌سازی این ویژگی به بخش Settings > Privacy > Calls بروید و گزینه Silence unknown caller را انتخاب کنید. واتس‌اپ می‌گوید با این کار تماس از شماره‌های ناشناس بی‌صدا می‌شوند، اما همچنان می‌توانید آن‌ها را در بخش نوتیفیکیشن‌ها و فهرست تماس‌های این اپلیکیشن مشاهده کنید. این امکان به شما کمک می‌کند تا تماس افراد آشنا از شماره‌های ناشناس را از دست ندهید.

پس از فعال‌سازی این ویژگی، هنگامی که از یک شماره ناشناس تماس دریافت کنید، شماره گیرنده تماس در کنار پیام Silenced unknown number به شما نشان داده می‌شود تا بدانید که این تماس به‌خاطر شماره ناشناس آن بی‌صدا شده است.

قابلیت جدید بررسی وضعیت حریم خصوصی در واتس‌اپ چیست؟

واتس‌اپ حالا می‌تواند به‌طور خودکار تماس‌های ناشناس را بی‌صدا کند

امکان جدید حریم خصوصی نیز که بالاتر به آن اشاره کردیم، در قسمت Privacy ظاهر می‌شود. این قابلیت با نام Privacy Checkup شما را به یک پروسه بازبینی چندمرحله‌ای وارد می‌کند تا مطمئن شوید که از تنظیمات مختلف حریم خصوصی در اکانت خود آگاه هستید. برای مثال، باید بدانید که چه کسانی می‌توانند به شما پیام دهند و چه افرادی می‌توانند اطلاعات شخصی‌تان را ببینند.

کاربران همچنین می‌توانند تنظیماتی مثل احراز هویت دومؤلفه‌ای را عوض کنند، تصمیم بگیرند که چه کسانی امکان افزودن آن‌ها به گروه‌ها را دارند و چگونه می‌توانند به تنظیمات پیام‌های حذف‌شونده دسترسی داشته باشند و برای آن‌ها تایمر مشخص کنند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی