کد خبر: ۳۵۹۹۰
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

واکسن خشک و بدون سوزن وارد بازار می شود

پس از یک دهه تحقیق و توسعه اکنون واکسن بدون سوزن در یک قدمی تجاری سازی قرار دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، شرکت فناوری زیستی Vaxxas یک واحد تولیدی عظیم جدید و مقرهای کسب و کار در بریزبن استرالیا افتتاح کرده است. پس از یک دهه تحقیق و توسعه، اکنون واکسن بدون سوزن در یک قدمی تجاری سازی قرار دارد. این در حالی است که شرکت فناوری زیستی Vaxxas یک واحد تولیدی عظیم جدید و مقرهای کسب و کار در بریزبن استرالیا افتتاح کرده است.

واحد بیومدیکال Vaxxas یک انبار ۵۵۰۰ مترمربعی در پایتخت ایالت کویینزلند را در برگرفته تا تولید وصله های میکرو پرتراکم (HD-MAP) برای آزمایش های مرحله آخر را ارتقا دهد. همچنین پیش بینی می شود نخستین محصولات تجاری بین ۳ تا ۵ سال دیگر وارد بازار شوند.

پیش بینی می شود این واحد پس از عملیاتی شدن، سالانه میلیون ها وصله واکسن تولید کند. این شرکت در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و با استفاده از فناوری توسعه یافته توسط محققان دانشگاه کویینزلند طرح ریزسوزن های انتقال خشک- را ادامه دادند که در دهه گذشته دستاورد مهمی به حساب می آمد.

روی وصله مذکور هزاران برجستگی کوچک وجود داشت که با واکسن خشک پوشیده شده و هنگامیکه آنها با پوست فرد تماس می یابد، به طور موثر دارو را به سلول های ایمنی منتقل می کند.

این راه حلی ایده آل برای افرادی است که از سوزن می ترسند. از سوی دیگر از آنجا که واکسن خشک است، نیازی به نگهداری آن در دمای اندک مانند واکسن های معمولی وجود ندارد و از لحاظ لوجستیکی مشکلات حمل ونقل را نخواهد داشت.

از آنجا که وصله را می توان به پوست فرد فشار داد، دیگر نیازی به کارمندان آموزش دیده برای تزریق واکسن وجود ندارد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی