کد خبر: ۳۵۹۹۱
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

تولید خودروی برقی که در شش دقیقه شارژ می‌شود

یک شرکت انگلیسی موفق به تولید باتری برای خودرو‌های برقی شده که در عرض شش دقیقه شارژ می‌شوند و استفاده از این نوع اتومبیل‌ها را جذاب‌تر می‌کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، شرکت نیوبولت موفق به طراحی باتری شده که شارژ شش دقیقه‌ای خودرو‌های برقی را ممکن می‌کنند.

باتری یادشده با موفقیت بر روی خودروی ۲۰۲۳ لوتوس الیس نصب شده است. متوسط زمان سوخت گیری خودرو‌های مصرف کننده سوخت‌های فسیلی دو دقیقه است و سازندگان خودرو‌های برقی در تلاش هستند هر چه سریع‌تر به این رکورد دست یابند.

در مجموع سوخت گیری شش دقیقه‌ای به اندازه کافی سریع است و این کار را به یک توقف سریع و راحت در بزرگراه تبدیل می‌کند و خودروسازان را از مصرف منابع طبیعی بیشتر و تولید باتری‌های بزرگتر آسوده می‌کند تا بتوانند برای مدت زمانی قابل قبول رانندگی کنند.

محققان این بار روی باتری کار کرده‌اند که از اکسید نیوبیم تنگستن در آند خود استفاده می‌کند و در نتیجه چگالی آن افزایش یافته و توانایی شارژ سریع‌تر را دارد. این فناوری تقریباً نهایی شده و سال آینده در دسترس خواهد بود. خودروی یادشده با یک بار شارژ باتری مذکور می‌تواند مسیری ۲۵۰ کیلومتری را طی کند و پس از ۲۰۰۰ بار شارژ مکرر قابلیت‌های خود را حفظ کرده است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی