کد خبر: ۳۵۹۹۹
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

تحقیقات و آزمایشات در حوزه سلول‌درمانی توسعه یافت

شرکت کیان ایمن سلول یکی از مجموعه‌های دانش‌بنیان عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه در حوزه سرطان، خدمات آزمایشگاهی در حوزه سلولی و مولکولی را ارائه می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، مرضیه ابراهیمی مدیر عامل شرکت کیان ایمن سلول، با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه در حوزه سلول‌درمانی، درمان سرطان و توسعه تحقیقات این حوزه گفت: این شرکت بعنوان یکی از شرکت های دانش بنیان به محققان حوزه تحقیقات سرطان خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌کند.

وی با بیان این‌که شرکت کیان ایمن سلول با هدف گسترش خدمات سلولی به بیماران و محققان سرطان شروع به فعالیت کرده است، ادامه داد: در حال حاضر این شرکت در حوزه ارایه خدمات و آزمایشات تخصصی مربوط به سلول های بنیادی سرطان و نیز بررسی اثر داروهای مختلف بر مدل های مختلف انواع سرطان مشغول به فعالیت است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان افزود: هم چنین با توجه به فعالیت های مختلف در حوزه ایمنی شناسی تومورها، به ارائه خدمات تخصصی در حوزه سلول های بنیادی خونساز و انواع سلول های ایمنی به محققان علاقه مند می‌پردازد. این شرکت با داشتن دستگاه فلوسایتومتری دو لیزره و داشتن افراد متخصص این حوزه قادر به ارایه خدمات تخصصی آنالیز چندرنگ سلولی است.

ارائه خدمات گسترده در حوزه سلول‌درمانی

مدیرعامل شرکت کیان ایمن سلول با اشاره به خدمات آزمایشگاهی و روش آزمون‌های قابل ارائه در این شرکت عنوان کرد: خدماتی از قبیل جداسازی سلول های ایمنی (NK, DC, T) با استفاده از روش MACS و FACS و با استفاده از آنتی بادی های تخصصی، کشت سلول های سه بعدی انواع تومورها، غنی سازی سلول های بنیادی سرطان به روش های مختلف با استفاده از آنتی بادی های تخصصی و یا روش های کشت اختصاصی، انجام آزمون های تخصصی برای بررسی عملکرد سلول های بنیادی سرطان بخشی از خدمات قابل ارائه توسط این مجموعه تحقیقاتی و آزمایشگاهی است.

ابراهیمی، به دو نمونه از پروژه‌های پژوهشی و فناورانه این شرکت اشاره کرد و گفت: کشت و فعالسازی کارآمد سلول های کشنده طبیعی به منظور هدف گیری سلول های بنیادی سرطان و ایجاد مدل های پیش بالینی مناسب برای ایمنوتراپی سرطان از فعالیت‌های صورت گرفته توسط پژوهشگران شرکت کیان ایمن سلول به شمار می‌رود.

این فعال فناور با اشاره به ضرورت ایجاد پیوند میان پژوهش‌ها تا نیاز بازار عنوان کرد: به طور معمول مراحل رسیدن از ایده تا محصول طولانی است. هم چنین باید توجه داشت با وجود این که این که خود محققان برای تایید محصول خود آزمون هایی را انجام می‌دهند، حتما باید نتایج آن ها توسط مراکز و یا شرکت های تخصصی دیگر نیز تایید شود. وجود شبکه آزمایشگاهی می تواند این اهم را تسهیل کند.

ارسال نظرات
عضله سازی بدون تمرینهای سخت؛ داروی جایگزین ورزش از راه می رسد
وبگردی