کد خبر: ۳۶۰۰۸
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰
برای امنیت ملی و اقتصادی؛

رییس جمهور آمریکا خطرات هوش مصنوعی را بررسی می‌کند

جوبایدن رییس جمهور آمریکا اعلام کرد ریسک های هوش مصنوعی برای امنیت ملی و اقتصاد باید بررسی شود وی در این زمینه خواستار مشاوره کارشناسی خواهد شد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، او در مراسمی در سن فرانسیسکو گفت: دولت من به حفاظت از حقوق مردم آمریکا و حفاظت از آنها حین محافظت از حریم خصوصی پایبند است. برای این منظور اقدامات مختلفی را برای بررسی تبعیض، اخبار جعلی و امنیت سیستم های هوش مصنوعی قبل از عرضه انجام می دهد.

بایدن با گروهی از رهبران شهری و فعالانی که قبلا تاثیر شرکت های بزرگ فناوری را نقد کرده، دیدار کرد تا درباره هوش مصنوعی مذاکره کند. او در این باره افزود: می خواهم نظرات کارشناسان را در این زمینه بشنوم.

در حال حاضر چند دولت مشغول بررسی اقداماتی هستند تا خطرات فناوری های در حال ظهور را کاهش دهند. سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در ماه های پس از عرضه چت جی پی تی متعلق به شرکت اوپن ای آی شکوفا شده است.

در این میان رگولاتورهای سراسر جهان مشغول تنظیم قوانینی برای نظارت بر هوش مصنوعی مولد هستند که می تواند متن و عکس تولید کند و تاثیر آن با ظهور اینترنت مقایسه شده است.

رییس جمهور آمریکا پیش از این موضوع هوش مصنوعی را با دیگر رهبران جهان از جمله ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس مطرح کرده بود. قرار است دولت انگلیس نیز در سال جاری میلادی نخستین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی را برگزار کند. پیش بینی می شود بایدن این موضوع را با نارندا مودی نخست وزیر هند نیز مطرح کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی