کد خبر: ۳۶۷۳۸
|
۱۰ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰
در قالب برنامه ملی «آبادیران»

کتابچه توانمندی های زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در حوزه محرومیت زدایی منتشر شد

کتابچه توانمندی های زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در حوزه توانمندسازی مناطق کمتر برخوردار و اقشار ضعیف جامعه در قالب برنامه ملی «آبادیران» منتشر شد.

به گزارش «نبض فناوری»، مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اعلام کرد، این کتابچه که بخشی از توانمندی های محرومیت زدای زیست بوم نوآوری و فناوری کشور را معرفی می کند، حاوی اطلاعات برخی از شرکتهای حاضر در نخستین دوره نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) است.

این نمایشگاه با هدف کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات‌ این شرکت‌ها جهت محرومیت‌زدایی به همت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با مشارکت بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی از 23 تا 25 خردادماه در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی فناوری‌های به‌روز و توانمندی های شرکتهای دانش‌بنیان در پنج حوزه مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستایی، کشاورزی، دامپروری و شیلات، ماشین آلات کوچک مقیاس (جهت ایجاد اشتغال)، سلامت، بهداشت و توانبخشی و فناوری‌هاینرم و آموزشی در راستای رفع مشکلات مناطق محروم کشور بود.

بالغ بر هشت هزار و 600 شرکت دانش‌بنیان و بیش از هزار و 700 شرکت خلاق، خانه های خلاق، کارخانه ها و مراکز نوآوری و شتابدهنده ها از دستاوردهای زیست بوم نوآوری و فناوری کشور هستند. یکی از رویکردهایی که بعد از روی کار آمدن دولت مردمی در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اتخاذ شده است، نوآوری فراگیر و استفاده از توانمندی های زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در راستای توانمندسازی مناطق کمتر برخودار و اقشار محروم جامعه است. بدین منظور برنامه ملی «آبادیران» با شعار «نوآوری برای آبادانی» در دوره چهارم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان طراحی شده است.

این برنامه با هدف پیشرفت و آبادانی کشور به دنبال «رفع چالش های مناطق محروم و روستایی»، «ایجاد اشتغال پایدار» و «توسعه زنجیره ارزش ظرفیت‌های بومی مناطق کمتر برخوردار» با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و سایر ارکان زیست بوم نوآوری و فناوری است.

در برنامه ملی آبادیران همه نهادهای دولتی و غیر دولتی فعال در آبادانی و پیشرفت ایران همچون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای توانمندسازی و ارتقای مناطق محروم با استفاده از دانش، فناوری و نوآوری مشارکت دارند.
کتابچه برنامه ملی آبادیران از نشانی https://abadiranexpo.ir/abadiran-book/ قابل دریافت است.

ارسال نظرات
با اعلام ایلان ماسک؛ ایکس به زودی پولی می‌شود
وبگردی