کد خبر: ۳۷۰۷۸
|
۰۱ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۰

چگونه افراد گمشده را در راهپیمایی اربعین پیدا کنیم

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌ها به منظور جلوگیری از گم شدن زائرین از هم گروهی‌های خود، پلتفرمی را پیاده‌سازی کردند که بر اساس آن امکان شناسایی موقعیت مکانی را برای افراد فراهم می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، محمد حسین بیگی از محققان این طرح، تولید GPS و ردیاب خودرو را از محصولات این شرکت دانست و گفت: از سال ۸۸ اقدام به تولید سخت افزار و نرم‌افزارهای مربوط به ردیاب کردیم.

وی با بیان اینکه ردیاب‌های تولید شده دارای عملکردهای متفاوتی است، اظهار کرد: ردیابی کودکان و یا افراد مسن یکی از انواع کارکردهای ردیاب‌های تولید شده است. این محصول برای کودکان، افراد مسن و حتی برای بازاریابان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کودک می‌تواند با زدن یک دکمه موقعیت مکانی خود را اعلام کند.

این محقق با بیان اینکه فرد برای فعالسازی این ردیاب نیاز به شماره‌گیری ندارد، یادآور شد: همچنین در این محصول شماره‌ تلفن‌های مورد نیاز در آن قابل ذخیره‌سازی است.

بیگی با اشاره به جزئیات ردیاب‌های خودرویی این شرکت توضیح داد: ردیاب آهن‌ربایی ما قابلیت نصب آسان، امکان ردیابی خودرو و یا اشخاص را برای کاربر فراهم می‌کند. این ردیاب با دارا بودن یک باتری ۳ هزار میلی‌آمپر لیتیوم پلیمر با یک بار شارژ، عملکردی تا حداکثر دو هفته را دارد.

این محقق خاطرنشان کرد: ردیاب آهن ربایی ما با قابلیت شنود، دارای پنج آهن ربای قوی با قدرت چسبندگی قابل توجه است. می‌توان از آن برای ردیابی انواع خودروهای سبک و سنگین و همچنین انواع محموله‌های باری بهره‌برداری کرد.

وی نوع دیگر ردیاب خودرویی این شرکت را مدل X۵ پلاس دانست و گفت: این محصول که برای نظارت بر عملکرد رانندگان و کنترل هزینه‌های سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قابلیت افزودن میکروفن برای شنود، رله قطع کن و نیز سنسور دما برای استفاده در خودزوهای یخچال‌دار، ناوگان پخش مواد غذایی و و دارویی دارد.

به گفته وی در صورت قطع ارتباط اتصال این ردیاب، پس از ارسال هشدار مجددا بدون اختلال اقدام به ارسال اطلاعات خواهد کرد.

بیگی خاطرنشان کرد: ما با توجه به تجربه‌ای که در حوزه "ترکینگ" داشتیم برای اربعین پلتفرمی را به نام "همقدم" آماده کردیم که بر اساس آن زائران عضو این پلتفرم می‌شوند و اقدام به تیم‌سازی می‌کنند و از این طریق موقعیت مکانی اعضای این تیم را مشاهده کنند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی