کد خبر: ۳۷۰۹۹
|
۰۲ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

ارائه سیم‌کارت های رایگان به زائران اربعین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام گفت: زائران می‌توانند به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کرده و سیم‌کارت رایگان مورد نظر خود را دریافت نمایند.

به گزارش «نبض فناوری»، علی کریمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، صبح پنجشنبه در گفت: با توجه به آغاز همایش بزرگ اربعین و خروج زائران گرامی از کشور، شرکت ارتباطات در جهت تسهیل در فرایند ارتباط گیری در کشور عراق خدمات مختلفی ارائه خواهد کرد.

وی افزود: زائران عزیز می‌توانند جهت تهیه سیم‌کارت ویژه اربعین به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کرده و سیم‌کارت موردنظر خود را دریافت نمایند.

وی افزود: در ایام اربعین علاوه‌ بر دفاتر خدمات مشترکین همراه اول و ایرانسل در شهرها و روستاهای مبدا و همچنین شهر ایلام و شهرستان های مسیر تردد مسافران کربلا، یک دفتر نیز در پایانه مرزی مستقر شده و به زائرین گرامی خدمات ارائه خواهد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام ادامه داد: از زائرین عزیز تقاضا داریم قبل‌ از سفر به کشور عراق و شرکت درهمایش بزرگ اربعین حسینی حتماً با تهیه این سیم‌کارت از خدمات آن بهره‌مند شوند.

کریمی خاطر نشان کرد: همچنین در کشور عراق جهت ارائه اینترنت رایگان تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان ارتباطات رادیوی ایران و عراق در خصوص واگذاری اینترنت رایگان در مواکب مستقر در مسیرهای منتهی به نجف اشرف و کربلای معلی صورت‌ گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از مهم ترین خدمات شرکت ملی ارتباطات، برقراری چتر وای فای رایگان در مرز بین‌المللی مهران توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل است که براساس کد ملی و شماره سیم‌کارت، مشترکین موردنظر خود را یافته و به آن‌ها خدمات اینترنت رایگان ارائه خواهند کرد.

کریمی با اشاره به اینکه ارائه سیم کارت های همراه اول و ایرانسل به صورت رایگان است گفت: زائران گرامی با استفاده از کدهای دستوری مختلف که از طریق سامانه https://mci.ir/roaming-iraq
قابل رویت است میتوانند از خدمات مختلف اینترنتی این رابطه نیز استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام یکی از مهم‌ترین اقدامات این مرکز را در مرز مهران برپایی موکب شهدای ارتباطات دانست و گفت: این موکب با برقراری دو چادر راب هال ۲۴٠ متری ویژه بانوان و آقایان در میدان اربعین، در حال خدمت‌رسانی به زائران می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه، شرکت ارتباطات تمام سعی خود را خواهد کرد ارتباط پایداری در همایش بزرگ اربعین به زوار ارائه دهد، گفت: تعداد ۱۵ عدد سایت پرتابل شامل ایرانسل و همراه اول در مسیرهای ورودی مهران، پایانه مرزی مهران و همچنین مسیرهای پیاده‌روی به زائران گرامی خدمات ارائه خواهند کرد.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
وبگردی