کد خبر: ۳۷۱۱۶
|
۰۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

گوگل سرعت اکثر گوشی‌های اندرویدی بازار را 30 درصد افزایش داد

شرکت گوگل برای دستگاه‌های موبایلی مجهز به سیستم‌عامل‌ اندروید، به‌روزرسانی مهمی را ارائه نموده است. این به‌روزرسانی بر سرعت راه‌اندازی برنامه‌ها در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی به میزان قابل‌توجهی تاثیرگذار خواهد بود. این آپدیت با محیط اجرای برنامه در سیستم‌عامل اندروید یا Android Runtime (ART) مرتبط است.

به گزارش «نبض فناوری»  شرکت گوگل برای دستگاه‌های موبایلی مجهز به سیستم‌عامل‌ اندروید، به‌روزرسانی مهمی را ارائه نموده است. این به‌روزرسانی بر سرعت راه‌اندازی برنامه‌ها در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی به میزان قابل‌توجهی تاثیرگذار خواهد بود. این آپدیت با محیط اجرای برنامه در سیستم‌عامل اندروید یا Android Runtime (ART) مرتبط است.

بعلاوه بهره‌مندی و سرعت دریافت این به‌روزرسانی به کمپانی سازنده، پوسته مورد استفاده و مدل دستگاه بستگی ندارد. این به‌روزرسانی از طریق آپدیت‌های سیستم گوگل پلی اعمال شده و اندروید 12 و ورژن‌های جدیدتر از این سیستم‌عامل را تحت پوشش قرار می‌دهد.

گوگل با انتشار یک پست وبلاگی اعلام کرده که به لطف عرضه آخرین به‌روزرسانی ART 13 و بهینه‌سازی زمان اجرا و کامپایلر، زمان راه‌اندازی اپلیکیشن‌ها تا 30 درصد بهبود یافته است. سرعت شروع برنامه‌ها به خصوصیات یک دستگاه خاص بستگی دارد. بعلاوه عملکرد کلی دستگاه‌های اندرویدی بهبود یافته و فرآیند بوت سیستم‌عامل هنگام راه‌اندازی مجدد نیز تا 20 ثانیه سریع‌تر شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است گوگل به‌زودی آپدیت مشابهی را برای سیستم‌عامل اندروید گو منتشر کند. اندروید گو نسخه ویژه‌ای از سیستم‌عامل موبایلی گوگل برای گوشی‌های هوشمند پایین‌رده محسوب می‌شود.

منبع:آی تی رسان

ارسال نظرات
وبگردی