کد خبر: ۳۷۱۵۵
|
۰۵ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۲

گجتی که از شما ورزشکار ماهر می سازد

دروزرش های پرسرعت چشم ورزشکار باید روی توپ و همچنین حریفش متمرکز باشد. در همین راستا گجت پوشیدنی «فالکون فریمز» با توجه به این امر ساخته شده و به ارتقای مهارت های عصبی-بصری کاربر کمک می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، در حال حاضر استارت آپ «اوکوری»(OcuRay) با همکاری آکادمی تنیس«جان مک انرو» در نیویورک این گجت پوشیدنی را ساخته است.

قاب عینک هوشمند اندکی شبیه قاب عینک آفتابی است که جلوی چشمان و کناره های سر را در برمی گیرد. قسمت بالایی آن بریده شده و شامل یک نوار از چراغ های ال ای دی چند رنگ است که در بخش پایینی و گوشه های میدان دید کاربر قرار می گیرند. این گجت همچنین شامل ۲ حسگر ردیابی جهت نگاه کاربر است که به طور مداوم آن را رصد می کند.

ایده ساخت گجت آن است که ورزشکار حین ورزش از فالکون فریمز استفاده کند. در این میان، یک اپ موبایل با بلوتوث گجت را راهنمایی می کند تا روتین های مهارت سازی بصری مختلف را راهبری کند.

به عنوان مثال ممکن است به کاربران گفته شود چشمانشان را روی توپ متمرکز کنند، حتی در زمانیکه ال ای دی ها به طور تصادفی روشن می شوند تا توجه کاربر را از آن منحرف کنند. در سناریویی دیگر برای ساخت میدان دید ترجیحی، به کاربر گفته شد تا به مکان روشن شدن چراغ ها حتی هنگامیکه مشغول بازی است، نگاه کند.

در برنامه های آتی قرار است گجت پوشیدنی با یک دستگاه جداگانه کار کند که به طور مداوم وضعیت توپ تنیس را از یک سو به سوی دیگر زمین بازی ردیابی می کند و این داده ها را به فالکون فریمز منتقل می کند.

کاربران همچنین می توانند هماهنگی میان حرکات چشم و مغز خود را با قهرمانان این رشته مقایسه کنند تا عملکرد خود را بهبود دهند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با اعلام ایلان ماسک؛ ایکس به زودی پولی می‌شود
وبگردی