کد خبر: ۳۷۱۵۷
|
۰۵ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

انتشار اولین تصویر گرفته شده توسط ماهواره ردیابی آلودگی ناسا+عکس

ماهواره ردیابی آلودگی ناسا اولین تصاویر خود را از میزان کیفیت هوا به اشتراک گذاشته است.

به گزارش «نبض فناوری»، دیجیتال‌ترندز اعلام کرد، ماهواره جدید ناسا که برای نظارت بر آلودگی از فضا طراحی شده است، اولین تصاویر خود را به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد چگونه می تواند آلودگی هوا را در سراسر آمریکای شمالی ردیابی کند.

ابزار TEMPO (تمپو) برای نظارت بر آلودگی، اوایل امسال در ماه آوریل(اسفند-فروردین) به فضا پرتاب شد و زمین را از مدارش در فاصله 22هزار مایلی بالای خط استوا رصد می کند.

تمپو قادر به اندازه‌گیری آلودگی هوا با وضوح بالا، تا چند مایل مربع است و می‌تواند تغییرات آلودگی را در بازه‌های زمانی کوتاه نشان دهد. این ویژگی به آن اجازه می دهد تا داده هایی را در مورد عوامل مؤثر بر آلودگی هوا مانند ترافیک در ساعات شلوغی یا دود ناشی از آتش سوزی جمع آوری کند.

میلیون‌ها آمریکایی تابستان امسال، تأثیر دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها را بر سلامت خود احساس کردند. حال ناسا متعهد شده‌ که دسترسی و استفاده از داده‌های تمپو را برای آمریکایی‌ها و تصمیم‌گیرندگان برای نظارت و بهبود کیفیت هوایی آسان‌تر کند.

اولین تصاویر از تمپو دو نقشه آلودگی است که منطقه اطراف لس آنجلس را بین ظهر تا 4 بعد از ظهر همان روز نشان می دهد. نقشه های زیر سطوح دی اکسید نیتروژن در هوا را در روز 2 آگوست(11مرداد) نشان می دهد که رنگ های تیره تر نشان دهنده سطوح بالاتر آن است.

انتشار اولین تصویر گرفته شده توسط ماهواره ردیابی آلودگی ناسا+عکس

انتشار اولین تصویر گرفته شده توسط ماهواره ردیابی آلودگی ناسا+عکس

«کلی چنس» محقق اصلی گفت: تمپو شروع به اندازه‌گیری ساعتی آلودگی هوا در طول روز در کل آمریکای شمالی کرده است و اوزون، دی اکسید نیتروژن، فرمالدئید، ذرات معلق در هوا، بخار آب و چندین گاز کمیاب را اندازه گیری می کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
وبگردی