کد خبر: ۳۷۲۱۱
|
۰۸ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

نسل بعدی خودرو Subaru WRX STI الکتریکی خواهد بود

ممکن است نسل بعدی خودروی Sabura WRX STI الکتریکی باشد.

به گزارش «نبض فناوری»، شرکت خودروسازی ژاپنی سوبارو اعلام کرده است که هیچ برنامه‌ای برای تولید خودروی STI بنزین‌سوز براساس پلتفرم WRX این نسل را ندارد. این شرکت در حال بررسی فرصت‌ها و چالش‌ها برای عرضه نسل بعدی سوبارو WRX STI است، این مدل خودرو ممکن است الکتریکی باشد.

شرکت سوبارو لزوم برآورده کردن مقررات و الزامات مربوط به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، ارائه وسایل نقلیه با آلایندگی صفر و کاهش میانگین مصرف سوخت را دلیل این تغییر اعلام کرده است. انتظار می‌رود اولین خودروی الکتریکی سوبارو دارای دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک با باتری‌های ۷۱.۴ کیلووات ساعتی باشد.

شرکت سوبارو یک خودروی مفهومی به نام STI E-RA در ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی معرفی کرد که یک نمونه اولیه خودروی کاملاً الکتریکی بود. به نظر می‌رسد که این نمونه اولیه مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است. این مدل مفهومی به جای بنزین، یک موتور الکتریکی برای هر چرخ دارد. خروجی کل سیستم ۸۰۰ کیلووات و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور است.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی