کد خبر: ۳۷۲۳
|
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰
دادستان های کره جنوبی رییس شرکت سامسونگ را به کلاهبرداری در حسابرسی و دستکاری در قیمت سهام در یک عملیات ادغام شرکتی متهم کرده اند.

دادستان های کره جنوبی، «جی .وای لی» مدیر سامسونگ را به کلاهبرداری در حسابرسی و دستکاری در قیمت سهام در عملیات ادغام شرکتی در سال ۲۰۱۵ متهم کرده اند.

این خبر ضربه دیگری به رئیس یکی از باارزش ترین شرکت های آسیا است. لی پیش از این در پرونده قضایی جداگانه ای محکوم و مدتی را در زندان سپری کرده است. اما اکنون او و ۱۰ مدیر ارشد اجرایی سابق و فعلی سامسونگ به دلیل نقض قانون در عملیات جنجالی ادغام دو زیر مجموعه سامسونگ متهم شده اند. این پرونده در حقیقت درباره معامله ۸ میلیارد دلاری ادغام دو شرکت سامسونگ C&T و چیل اینداستریز در سال ۲۰۱۵ است . ادغام این دو شرکت به لی کمک کرد تا کنترل بیشتری بر بخش اصلی شرکت یعنی سامسونگ الکترونیکز داشته باشد.

این اتهامات لی ۵۲ ساله را به دادگاه می کشاند. البته او دستگیر نمی شود زیرا دادگاه سئول درخواست دادستان ها برای دستگیری او را در ماه ژوئن رد کرد. اما دادگاه اعلام کرد دادستان ها شواهد زیادی جمع آوری کرده اند و اکنون این پرونده به دادگاه ارسال می شود.

اتهامات علیه لی شامل معامله ناعادلانه و دستکاری قیمت سهام، سواستفاده از اعتماد طی فرایندهای تجاری و کلاهبرداری در حسابرسی است.

منبع: رویترز
برچسب ها: گوشی سامسونگ
ارسال نظرات
نیازمندیها