کد خبر: ۳۷۲۸۸
|
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۶

نتیجه بررسی کیفیت اینترنت مشخص شد؟

پس از دستور رئیس‌جمهور مبنی بر بررسی وضعیت اینترنت و تمدید مهلت کارگروه آن، اخیرا یک مقام مسؤول اعلام کرده است در پی تکلیف ارائه‌شده از سوی مسؤولان، کیفیت شبکه بهبود یافته است.

به گزارش «نبض فناوری»، با وجود آنکه در همه دولت‌ها از جمله دولت سیزدهم تلاش شده تا اینترنت با سرعت‌های بالا در اختیار مردم قرار گیرد اما گاهی مردم از کندی سرعت اینترنت اعلام نارضایتی می‌کنند. طی چند ماه اخیر رئیس جمهور در پی سفرهای استانی خود با برخی گلایه‌های مردم از این موضوع روبه رو شد و پس از آن دستوری برای حل این مشکل ارائه کرد.

در واقع کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی رئیس جمهور مأمور بررسی این موضوع شد تا نتیجه راهکارهای رفع دغدغه مردم تا یک ماه بعد از این دستور ارائه کند. وزیر ارتباطات هم اعلام کرد نمایندگان خود را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کرده‌اند و امیدوارند در دوره جدید این مرکز از ظرفیت‌های خود برای برطرف کردن مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات است استفاده کند.

از سوی دیگر در جلسه دوم بررسی این موضوع که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، مقرر شد این کارگروه تا جلسه بعدی شورا به فعالیت و بررسی موضوع ادامه دهد. حال با گذشت دو ماه از طرح این موضوع و دستور مقامات دولتی برای پیگیری و اعلام نتیجه، به تازگی یک مقام مسئول از بهبود کیفیت شبکه در پی دستور رئیس جمهوری خبر داده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این زمینه گفته است پس از دستور ریاست محترم جمهور، با بررسی شبکه کشور از هسته تا شبکه اپراتورها و انجام اقدامات فنی و تنظیم‌گری، نرخ تاخیر در شبکه داخل (IR-RTT) و بین‌الملل (RTT) و در مجموع، کیفیت شبکه بهبود پیدا کرده است.

چندی پیش هم عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره کیفیت اینترنت گفت در وزارت ارتباطات کار بزرگی را شروع کرده‌اند که بحث کیفیت شبکه اینترنت را به صورت ریشه‌ای حل کند. او تأکید کرد وزارت ارتباطات و مدیران آن هیچکدام اختلال در زمینه اینترنت را بر نمی‌تابند و شبانه روز تلاش می‌کنند بهترین‌ها را فراهم کنند و اخیرا هم کمیته‌ای از سوی ریاست جمهور در شورای عالی فضای مجازی مامور و پیشنهادهایی مطرح شد و در محورهای مختلف برنامه‌های بلند و کوتاه مدت را در کنار برنامه‌های خود اعلام کرده اند که بخشی اجرا شده و روز به روز کیفیت اینترنت بهتر خواهد شد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی