کد خبر: ۳۷۲۹۳
|
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۳:۴۰

انتشار اپ جدید در فروشگاه های اپ چینی سخت تر می‌شود

فروشگاه های اپ چینی از جمله فروشگاه تنسنت از این پس به ناشران اپلیکیشن هایی که الزامات مورد نیاز مقامات را افشا نکنند، اجازه انتشار اپ جدید را نمی دهند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، این اقدام در راستای پیروی از قوانین جدیدی است که ماه گذشته معرفی شد. این درحالی است که دولت چین نظارت بر اپلیکیشن های موبایل در این کشور را سختگیرانه تر کرده است. قوانین مذکور هیاهویی در این صنعت به وجود آورده زیرا قوانین انتشار اپ در دومین اقتصاد بزرگ جهان سختگیرانه تر می شود و احتمالا سبب حذف برخی برنامه ها خواهد شد.

قوانین جدید ناشران اپ موبایل را ملزم می کند تا جزئیات کسب وکار خود را در اختیار دولت قرار دهند و همچنین به فروشگاه های اپلیکیشن در چین تا پایان آگوست سال جاری میلادی فرصت داده بود تا سیستم های مخصوص ثبت این جزئیات برای نظارت بر اپلیکیشن های جدید را ایجاد کنند.

ریک بیشاپ مدیر ارشد اجرایی شرکت AppInChina در این باره می گوید: اپ استور های اندروید تایید کرده اند که اپلیکیشن های جدید باید از جمعه همین هفته به بعد جزئیات مربوطه را ثبت کنند و برنامه های موجود نیز از ۳۱ مارس به بعد جزئیاتشان را ثبت کنند. این قوانین اپلیکیشن های جهانی در فروشگاه های اپ را وادار می کند تا به عنوان یک شرکت داخلی تاسیس شوند و فعالیت یا با شرکای داخلی همکاری کنند.

قوانین جدید نشان داده اند در حالیکه به نظر می رسد مقامات سختگیری های قانونی بر بخش فناوری چین را پایان داده اند اما همچنان سعی دارند فعالیت های تجاری را در راستای آرمان های سوسیالیستی خود حفظ کنند.

هفته گذشته فروشگاه های اپ اندروید متعلق به تنست، اوپو، ویوو و چند شرکت دیگر هشداری برای ناشران اپ منتشر و اعلام کردند آنها ثبت اپلیکیشن های جدید بدون اسناد کافی را در پلتفرم هایشان ممنوع می کنند.

در این میان اپل هنوز اعلام نکرده فروشگاه اپ آن چگونه در چین فعالیت و از قوانین جدید پیروی می کند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی