کد خبر: ۳۷۲۹۶
|
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۲

طرح اولیه جدید فولکس واگن از یک خودروی برقی

فولکس واگن در نمایشگاه IAA Mobility ۲۰۲۳ از طرح اولیه خودرویی رونمایی می کند که نوستالژی و نوآوری را درهم ترکیب کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، گیزموچاینا اعلام کرد، این طرح اولیه ID. GTI نام دارد و فقط یک خودروی برقی نیست.

در نگاه نخست طرح اولیه ID. GTI شبیه یکی دیگر از خودروهای این شرکت به نام VW ID-۲all به نظر می رسد که اوایل سال رونمایی شد اما نگاهی دقیق تر تمایزهای آنها را نشان می دهد. ترکیب رنگی این خودرو قرمز و سیاه است و بالی در عقب آن وجود دارد و عناصر مختلفی با الهام از خودروی Mk GTI در آن دیده می شود.

اما آنچه این طرح اولیه را بیش از همه متمایز می کند، شخصی سازی فناوری براساس ترجیح مشتری است. هرچند فولکس واگن درباره مشخصات موتور خود اطلاعاتی را فاش نکرده اما طبق اطلاعات این وسیله نقلیه شامل یک قفل الکترونیک متمایز و سیستم GTI Experience Control است. این سیستم به مالک خودرو اجازه می دهد هر بخشی از آن از فرمان و سیستم تعلیق گرفته تا حتی دنده های شبیه سازی شده را کنترل و دستکاری کند.

داخل خودرو نیز بسیار جالب است و در آن نمایشگر های دوتاییID-۲all دیده می شو اما یک نمایشگر لمسی نیز اضافه شده است.

فولکس واگن تضمین کرده که بسیاری از این ویژگی ها به زودی آماده تولید می شوند از جمله نمایشگر مرکزی ۱۲.۹ اینچی و همین طور نمایشگر ۱۰.۹ اینچی مخصوص راننده. این خودرو ظرفیت ۵ نفر را دارد و فضای حمل بار آن نیز ۱۷.۳ مترمربع است.

هرچند فولکس واگن درباره زمان عرضه این خودروی برقی هیچ اطلاعاتی اعلام نکرده اما واضح است این فقط یک طرح اولیه نیست.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی