کد خبر: ۳۷۳۰۰
|
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

توسعه کارخانه شیائومی با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار خودرو + شیائومی وارد میدان می‌شود!

دیگر کمتر کسی وجود دارد که نام کمپانی بزرگ شیائومی را نشنیده باشد! برند شیائومی که از چندین سال پیش وارد حوزه فناوری و تولید لوازم هوشمند شده بود، چند وقتی است اعلام کرده که می‌خواهد کارخانه خودروسازی عظیمی را برپا کند.

به گزارش «نبض فناوری»، علی‌رغم چالش‌های فراوانی که در بازار وسیع خودرو وجود دارد، این شرکت با اراده‌ای راسخ وارد صنعت خودروسازی شده و قصد دارد با دیگر کمپانی‌های حاضر در این عرصه رقابت کند.

غول‌های فناوری دیگری نیز مانند اپل و سونی اکنون در حال توسعه خودروی جدیدی هستند! به نظر می‌رسد که سونی برای تولید اولین خودروی برقی خود با هوندا قراردادی بسته است.

آنطور که گفته می‌شود، کمپانی شیائومی قصد دارد در سال 2024، صد هزار خودروی الکتریکی تولید و به بازار عرضه کند.

توسعه کارخانه شیائومی با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار خودرو + شیائومی وارد میدان می‌شود!

رییس گروه شیائومی، لو ویبینگ، درباره اقدامات جدید این شرکت در بخش خودروسازی اینچنین اظهار داشت که شیائومی می‌خواهد در بین پنج خودروساز برتر جهان قرار گیرد؛ پس تعجبی ندارد که شاهد توسعه گسترده کارخانه خودروسازی این کمپانی هستیم.

ساخت کارخانه خودروسازی شیائومی به دو فاز تقسیم می‌شود که اکنون فاز اول را پشت سر گذاشته‌ایم! توسعه فاز 1 این کارخانه با وسعت 720000 متر مربع، در آوریل 2022 آغاز شد و سپس تا ژوئن سال 2023 ادامه یافت.

شیائومی درباره فاز 2 کارخانه خودروسازی خود اینچنین گفت که توسعه این بخش برای سال‌های 2024 تا 2025 برنامه‌ریزی شده است.

کارخانه خودروسازی شیائومی علاوه بر اینکه از چهار ساختمان تشکیل شده، یک مرکز آزمایشی نیز دارد. گفته می‌شود که هدف این شرکت تولید 150000 خودرو به طور سالانه است.

خودروی شیائومی بارها در شرایط آب و هوایی مختلف و موقعیت متفاوت، تحت بررسی‌های متعددی قرار گرفت و با موفقیت آنها را گذراند.

توسعه کارخانه شیائومی با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار خودرو + شیائومی وارد میدان می‌شود!

کارخانه خودروسازی شیائومی در Yizhuang پکن در یک منطقه توسعه نیافته واقع شده است؛ این مرکز فضایی آرام داشته و صدای ساخت و سازی پایینی به گوش می‌رسد.

مدیر عامل برند شیائومی، لی جون، تاکید کرده است که خودروهای شیائومی تا اوایل سال 2024 وارد مرحله تولید کامل خواهند شد. این شرکت قصد دارد تا به یکی از پنج خودروساز برتر جهان تبدیل شود.

یک از دلایل این امر می‌تواند نتایج مالی سه ماهه دوم سال 2023 شیائومی باشد! این کمپانی موفق شد در سه ماهه دوم سال 2023 درآمدی معادل 67.4 میلیارد یوان (9.4 میلیارد دلار) را برای خود ثبت کند. این میزان نسبت به سه ماهه قبل افزایش 13 درصدی داشت.

حتی نسبت به سال گذشته نیز شیائومی در بخش سود با رشد 147 درصدی روبرو و موفق شد که به 5.1 میلیارد یوان (714 میلیون دلار) دست یابد.

سرمایه‌گذاری‌ این شرکت در زمینه‌ تولید خودروهای الکتریکی نیز افزایش یافت و با 1.4 میلیارد یوان (196 میلیون دلار) همراه شد.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی