کد خبر: ۳۷۳۵۶
|
۱۷ شهريور ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰
با موشک لانگ مارچ؛

چین ماهواره های محرمانه به فضا فرستاد

چین چند ماهواره محرمانه Yaigan خود را همراه ۲موشک لانگ مارچ به فضا فرستاد.

به گزارش«نبض فناوری»به نقل از اسپیس، یک موشک لانگ مارچ ۴C از مقر پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غرب چین در ساعت ۱۸:۱۴ به وقت گرینویچ به فضا پرتاب شد و همراه خود سومین ماهواره از این مجموعه ماهواره های محرمانه که مجهز به قابلیت حسگری از راه دور هستند را به فضا برد.

این ماهواره در ارتفاع ۶۸۸ کیلومتری زمین قرار گرفته است.(۰۳) Yaogan۳۳ برای آزمایش های علمی، تحقیقات منابع زمینی ، تخمین محصول کشاورزی و جلوگیری از بلایای طبیعی و کمک به کار می رود.

این توصیف کلی از ماموریت های Yaogan اعلام شده و جزئیاتی درباره ماهواره ها وجود ندارد.

گزارش های پیشین حاکی از آن بود که این ماهواره احتمالا بخشی از ماهواره های SAR است. ماهواره های مذکور می توانند تصاویر دقیق از بین ابرها و در شب تصاویر دقیق ثبت کنند.

این درحالی است که یک هفته قبل ۳ ماهواره Yaogan۳۹ به فضا پرتاب شدند. این ماهواره ها همراه یک موشک لانگ مارچ ۲D به فضا پرتاب شدند.

این ماهواره ها نخستین دسته از ابزارهای فضایی جدید هستند و هیچ جزئیاتی درباره آنها اعلام نشده است.

عملیات های انجام شده سی و چهل و یکمین پرتاب های مداری چین در ۲۰۲۳ میلادی هستند. بین این دو عملیات، شرکت تجاری چینی«گلکتیک انرژی» با استفاده از موشک Ceres-۱ خود از روی دریا۴ ماهواره را به مدار زمین برد. این چهار ماهواره متعلق به شرکت «Guodian Gaoke» هستند که مشغول ساخت خوشه ماهواره های اینترنت اشیا در مدار پایین زمین است.

منبع: مهر

برچسب ها: ماهواره فضا موشک
ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی