کد خبر: ۳۷۳۷۵
|
۱۹ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

مزایای جراحی لیزیک چشم چیست؟

یکی از دلایلی که جراحی لیزیک چشم بسیار محبوب شده است، دستیابی به دید واضح بدون نیاز به عینک یا لنز است.

به گزارش «نبض فناوری»، برای افرادی که از عینک یا لنز برای بهبود بینایی خود استفاده می‌کنند، ایده حذف آن‌ها از طریق جراحی لیزیک می‌تواند جذاب باشد. لیزیک یک جراحی چشم رایج است که قرنیه را برای بهبود بینایی تغییر شکل می‌دهد. با این وجود، تصمیم برای انجام لیزیک باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد و مزایای آن در برابر خطرات احتمالی به دقت سنجیده شود.

یکی از دلایلی که جراحی لیزیک چشم بسیار محبوب شده است، دستیابی به دید واضح بدون نیاز به عینک یا لنز است. در این عمل جراحی، قرنیه را به شکلی تغییر می‌دهند تا مشکلات نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم افراد بهبود پیدا کند. این روش معمولاً سریع و نسبتاً بدون درد است. بیشتر بیماران طی یک یا چند روز پس از انجام عمل جراحی بهبود بینایی را تجربه می‌کنند.

به گفته متخصصان، همه افراد کاندید مناسبی برای جراحی لیزیک نیستند، بنابراین لازم است افراد یک معاینه جامع چشم برای واجد شرایط بودن انجام دهند. عواملی مانند سن و سلامت چشم نقش مهمی در این زمینه دارد. چشم‌پزشک با بررسی‌های لازم و عوامل تأثیرگذار تشخیص می‌دهد که آیا جراحی لیزیک برای شما مناسب است یا خیر.

در حالی که جراحی لیزیک به صورت کلی بی‌خطر است، اما ممکن است با عوارضی مانند خشکی چشم و دیدن هاله نور و از دست دادن وضوح بینایی همراه باشد. این مشکلات می‌تواند موقتی یا دائمی باشد و شدت آن در افراد مختلف متفاوت است.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
عضله سازی بدون تمرینهای سخت؛ داروی جایگزین ورزش از راه می رسد
وبگردی