کد خبر: ۳۷۳۷۸
|
۱۹ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰
احتمال برخورد قانونی در آمریکا؛

تبلیغات بدون برچسب در تایم‌لاین کاربران ایکس ظاهر می شود

پلتفرم اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) احتمالا تبلیغات خود را به شیوه صحیح برچسب نمی زند و دوباره در معرض ریسک برخورد با کمیسیون فدرال تجارت(FTC) قرار دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، طی روزهای اخیر گزارش های متعددی از ظهور تبلیغات در تایم لاین کاربران بدون برچسب های مربوطه منتشر شده است.

طبق گزارش های منتشر شده، علاوه بر گروه های صنعتی، کاربران نیز چند تبلیغ رصد کرده اند که برچسب معمول «آگهی » نداشت. این برچسب پست را به عنوان یک محتوای پولی از معمولی جدا می کند. البته با کلیک روی بخش «...» پست های مذکور که نشان دهنده پولی بودن آنها است، آگهی بودن محتوا کاملا واضح خواهد بود.

تبلیغات بدون برچسب کاربران را ناراضی کرده زیرا ممکن است به طور اشتباه تصور کنند پلتفرم پست هایی از اکانت هایی که آنها فالو نمی کنند را در تایم لاین شان نشان می دهد. از سوی دیگر این چالش ریسک مشکلات حقوقی بیشتر با کمیسیون فدرال تجارت را نیز در بر دارد.

ناندینی جامی یکی از بنیانگذاران گروه نظارتی «Check My Ads» طی روزهای گذشته نمونه هایی از این موارد را در حساب کاربری ایکس خود منتشر کرده است. این گروه غیرانتفاعی مشغول بررسی چالش است و کاربران ایکس را تشویق می کند نمونه های مشابهی که رصد می کنند را گزارش دهند.

هنوز مشخص نیست تبلیغات بدون برچسب در نتیجه باگ یا یک تغییر عمدی توسط شرکت ایجاد شده اند.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
وبگردی