کد خبر: ۳۷۳۹۸
|
۲۰ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

واتس‌اپ ظاهراً روی قابلیت چت با کاربران دیگر پیام‌رسان‌ها کار می‌کند

واتس‌اپ با هدف پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا، ظاهراً روی توسعه پشتیبانی از تعامل و چت با پلتفرم‌های دیگر کار می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، واتس‌اپ با هدف پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا، ظاهراً روی توسعه پشتیبانی از تعامل و چت با پلتفرم‌های دیگر کار می‌کند. با این رویکرد، کاربرانی که حتی حساب واتس‌اپ ندارند می‌توانند با کاربران این پیام‌رسان ارتباط برقرار کنند.

با استفاده از این ویژگی جدید برای مثال کاربری از برنامه سیگنال می‌تواند به یک کاربر واتس‌اپ پیام ارسال کند، حتی بدون اینکه در واتس‌اپ حساب کاربری داشته باشد.

قانونی تحت عنوان قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا با هدف اصلاح وضعیت رقابت، قوانین سختگیرانه‌ای را به شرکت‌های بزرگ فناوری تحمیل می‌کند. واتس‌اپ ظاهراً در تلاش است با هدف تبعیت از قوانین جدید، امکانات تازه‌ای را به پیام‌رسان خود اضافه کند. به‌نظر می رسد این شرکت قصد دارد برنامه خود را با قابلیت پشتیبانی از تعامل با برنامه‌های شخص ثالث به‌روز کند.

واتس‌اپ ظاهراً روی قابلیت چت با کاربران دیگر پیام‌رسان‌ها کار می‌کند

واتس‌اپ ظاهراً روی قابلیت‌های تعاملی جدیدی کار می‌کند

اسکرین‌شاتی که از به‌روزرسانی واتس‌اپ به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد این شرکت روی توسعه قابلیت جدیدی کار می‌کند که به مقررات جدید اتحادیه اروپا مربوط می‌شود. با‌توجه به اینکه این قابلیت در حال توسعه است، این بخش هنوز آماده نیست و در دسترس کاربران قرار ندارد. اما این اسکرین‌شات نشان می‌دهد که این شرکت روی توسعه چنین قابلیتی کار می‌کند.

واتس‌اپ یک بازه زمانی ۶ ماهه در اختیار دارد تا بتواند پیام‌رسان خود را با مقررات جدید اروپا هماهنگ کند تا این سرویس قابلیت فعالیت در اتحادیه اروپا را داشته باشد. هنوز مشخص نیست قابلیت جدید درنهایت در دسترس کاربران سایر کشورهای فراتر از اتحادیه اروپا نیز قرار خواهد گرفت یا خیر.

با رویکرد جدید و قابلیت تعامل سایر برنامه‌ها با واتس‌اپ، بی‌شک شبکه ارتباطی این پیام‌رسان گسترده‌تر می‌شود و کاربران واتس‌اپ می‌توانند با افرادی که از برنامه‌های پیام‌رسان مختلف استفاده می‌کنند، در تعامل قرار گیرند. این رویکرد به برنامه‌های پیام‌رسان شرکت‌های تازه‌وارد به بازار امکان رقابت با واتس‌اپ را می‌دهد.

باید دید درنهایت این بروزرسانی‌ها چه زمانی از سوی واتس‌اپ اجرایی می‌شود و کاربران با چه مسائلی در این زمینه مواجه خواهند شد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی